Nice nawiązuje strategiczne partnerstwo z FSI

Red.: |Data publikacji:

Nice i BeNice Holding zawarły wiążącą umowę z FSI, włoską firmą inwestującą w technologie. Oznacza to inwestycję kapitałową, jednak jej wartość jeszcze nie została ujawniona. Ostateczne podpisanie transakcji ma nastąpić w czwartym kwartale 2023. 

Transakcja obejmuje inwestycję w FSI poprzez podwyższenie kapitału rezerwowego i udział mniejszościowy w kapitale spółki. Do sfinalizowania przejęcia jest jeszcze potrzebna zgoda organów regulacyjnych.

Lauro Buoro, założyciel i prezes Nice podsumowuje:

To partnerstwo pozwala nam jeszcze bardziej inwestować w rynki i technologie, które są strategicznie ważne dla naszego rozwoju. W ten sposób poprawiamy jakość życia lokalnych mieszkańców, a jednocześnie wnosimy cenny wkład w lepsze środowisko. Są to obszary, w które wierzymy i w które chcemy inwestować finansowo – zarówno organicznie, jak i poprzez fuzje i przejęcia, takie jak niedawne znaczące przejęcie Nortek Security & Control w USA.

Strony transakcji

Nice, włoski dostawca rozwiązań do zarządzania domem, z główną siedzibą we Włoszech, zatrudnia ponad 2800 pracowników i generuje sprzedaż o wartości ok. 800 mln euro. Firma obsługuje partnerów i klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. Z kolei BeNice Holding jest jej głównym akcjonariuszem. Natomiast FSI jest wiodącym włoskim inwestorem instytucjonalnym, z kapitałem o wartości ponad 2,5 mld euro.

Siedziba Nice we włoskim Oderzo.

Rekordowe przejęcie

Natomiast działania związane z przejęciem Nortek Security & Control zostały zapoczątkowane w 2021 r., natomiast pełna integracja kończy się w 2023 r. Firma jest wiodącym na rynku północnoamerykańskim producenta technologii dla sektora bezpieczeństwa, automatyki domowej, kontroli dostępu i systemów sztucznej inteligencji dla rynków mieszkaniowych i komercyjnych. Dla Nice przejęcie oznacza wzmocnienie obecności w tym regionie i podwojenie zdolności badawczo-rozwojowych. Transakcja o wartości 285 mln dol. jest największą dotychczasową inwestycją firmy.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1