Nice nawiązuje strategiczne partnerstwo z FSI

Autor: |Data publikacji:

Nice i BeNice Holding zawarły wiążącą umowę z FSI, włoską firmą inwestującą w technologie. Oznacza to inwestycję kapitałową, jednak jej wartość jeszcze nie została ujawniona. Ostateczne podpisanie transakcji ma nastąpić w czwartym kwartale 2023. 

Transakcja obejmuje inwestycję w FSI poprzez podwyższenie kapitału rezerwowego i udział mniejszościowy w kapitale spółki. Do sfinalizowania przejęcia jest jeszcze potrzebna zgoda organów regulacyjnych.

Lauro Buoro, założyciel i prezes Nice podsumowuje:

To partnerstwo pozwala nam jeszcze bardziej inwestować w rynki i technologie, które są strategicznie ważne dla naszego rozwoju. W ten sposób poprawiamy jakość życia lokalnych mieszkańców, a jednocześnie wnosimy cenny wkład w lepsze środowisko. Są to obszary, w które wierzymy i w które chcemy inwestować finansowo – zarówno organicznie, jak i poprzez fuzje i przejęcia, takie jak niedawne znaczące przejęcie Nortek Security & Control w USA.

Strony transakcji

Nice, włoski dostawca rozwiązań do zarządzania domem, z główną siedzibą we Włoszech, zatrudnia ponad 2800 pracowników i generuje sprzedaż o wartości ok. 800 mln euro. Firma obsługuje partnerów i klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. Z kolei BeNice Holding jest jej głównym akcjonariuszem. Natomiast FSI jest wiodącym włoskim inwestorem instytucjonalnym, z kapitałem o wartości ponad 2,5 mld euro.

Siedziba Nice we włoskim Oderzo.

Rekordowe przejęcie

Natomiast działania związane z przejęciem Nortek Security & Control zostały zapoczątkowane w 2021 r., natomiast pełna integracja kończy się w 2023 r. Firma jest wiodącym na rynku północnoamerykańskim producenta technologii dla sektora bezpieczeństwa, automatyki domowej, kontroli dostępu i systemów sztucznej inteligencji dla rynków mieszkaniowych i komercyjnych. Dla Nice przejęcie oznacza wzmocnienie obecności w tym regionie i podwojenie zdolności badawczo-rozwojowych. Transakcja o wartości 285 mln dol. jest największą dotychczasową inwestycją firmy.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1