Nasi na końcu listy 200 tygodnika Wprost

Red.: |Data publikacji:

O tym jak mocno pandemia uderzyła w polskie firmy świadczyć może najnowsza lista 200 największych przedsiębiorstw tygodnika Wprost. Przychody tych 200 największych były w ub. roku o 10 proc. niższe niż rok wcześniej i wyniosły 768 mld zł. Była to wartość niższa nawet niż ta z roku 2018.

Zjawisko to nie dotyczyło jednak firm branży stolarki, które w liczbie 9 zameldowały się na tegorocznej liście. Absolutnym debiutantem jest w tym gronie firma Wiśniowski, sklasyfikowana na ostatnim, dwusetnym miejscu. Jedno miejsce wyżej zajął krakowski Oknoplast, dla którego był to spadek o 23 pozycje w porównaniu z listą z roku 2019. Obecność tych dwóch firm na końcowych miejscach listy świadczy o tym, że aby się na nią dostać w tym wydaniu, trzeba było mieć w roku 2020 przychody powyżej 800 mln zł.

Na kolejnych miejscach listy 200 tygodnika Wprost znalazło się jeszcze siedem innych firm naszej branży. Na miejscu 43. Grupa Kęty, dla której był to awans o 14 pozycji w stosunku do poprzedniej listy. W pierwszej setce notujemy jeszcze Eko-Okna na miejscu 68. (poprawa o 17 miejsc) oraz Selena FM na pozycji 98. (poprawa o 14 miejsc). W drugiej części rankingu znalazł się PressGlass na pozycji 128. (spadek o 45 miejsc), Drutex na miejscu 132. (+14), Sanok Rubber na 143. miejscu oraz Rawplug na pozycji 175., co było spadkiem w rankingu o 6 miejsc.

Cały ranking 200 największych polskich przedsiębiorstw znajduje się w najnowszym papierowym wydaniu miesięcznika Wprost.

Zobacz również

Mercor notuje wzrost wartości zamówień

Mercor notuje wzrost wartości zamówień

Mercor podliczył, że wartość zamówień, jakie firma zebrała w sierpniu były wyższe o 29 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Amerykanie wydadzą w tym roku znacznie więcej na remonty domów

Amerykanie wydadzą w tym roku znacznie więcej na remonty domów

Jak wynika z nowego badania Houzz & Home Study, dotyczącego trendów remontowych w USA, aktywność i wydatki związane z renowacją domów są najwyższe od 2018 roku.

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

1