Nasi na końcu listy 200 tygodnika Wprost

Red.: RK |Data publikacji: 2021-05-17

O tym jak mocno pandemia uderzyła w polskie firmy świadczyć może najnowsza lista 200 największych przedsiębiorstw tygodnika Wprost. Przychody tych 200 największych były w ub. roku o 10 proc. niższe niż rok wcześniej i wyniosły 768 mld zł. Była to wartość niższa nawet niż ta z roku 2018.

Zjawisko to nie dotyczyło jednak firm branży stolarki, które w liczbie 9 zameldowały się na tegorocznej liście. Absolutnym debiutantem jest w tym gronie firma Wiśniowski, sklasyfikowana na ostatnim, dwusetnym miejscu. Jedno miejsce wyżej zajął krakowski Oknoplast, dla którego był to spadek o 23 pozycje w porównaniu z listą z roku 2019. Obecność tych dwóch firm na końcowych miejscach listy świadczy o tym, że aby się na nią dostać w tym wydaniu, trzeba było mieć w roku 2020 przychody powyżej 800 mln zł.

Na kolejnych miejscach listy 200 tygodnika Wprost znalazło się jeszcze siedem innych firm naszej branży. Na miejscu 43. Grupa Kęty, dla której był to awans o 14 pozycji w stosunku do poprzedniej listy. W pierwszej setce notujemy jeszcze Eko-Okna na miejscu 68. (poprawa o 17 miejsc) oraz Selena FM na pozycji 98. (poprawa o 14 miejsc). W drugiej części rankingu znalazł się PressGlass na pozycji 128. (spadek o 45 miejsc), Drutex na miejscu 132. (+14), Sanok Rubber na 143. miejscu oraz Rawplug na pozycji 175., co było spadkiem w rankingu o 6 miejsc.

Cały ranking 200 największych polskich przedsiębiorstw znajduje się w najnowszym papierowym wydaniu miesięcznika Wprost.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1