Najwięksi producenci stolarki w USA

Red.: |Data publikacji:

W tym sezonie polska branża stolarki znacznie poprawiła swoje wyniki eksportowe na amerykańskim rynku (szczegóły), a ten ma ogromny potencjał. Może o tym świadczyć liczny „klub miliarderów” wśród tamtejszych producentów oraz ich wyniki.

Raport największych producentów stolarki 2022 roku w Ameryce Północnej, przygotowany przez redakcję Window + Door, przynosi bardzo ciekawą wiedzę na temat amerykańskiego rynku stolarki. Lista największych amerykańskich przedstawicieli stolarki (znajduje się na niej ok. 100 podmiotów) wyraźnie pokazuje rozwój tamtejszej branży. Aż 87 proc. firm z tej listy odnotowało w sezonie 2021 wzrost przychodów w porównaniu do roku 2020.

W ostatnich 5 latach aż 95 proc. firm z listy odnotowało znaczące wzrosty przychodów, a 85 proc. zatrudniało nowych pracowników. Z danych zebranych przez Window + Door wynika, że 8 na 10 firm zdobyło udziały w rynku, a 7 na 10 zwiększyło moce produkcyjne. Co druga firma poszerzyła geograficznie obszar sprzedaży. Ostatnie pół dekady to również spore ruchy akwizycyjne – 18 proc. producentów z listy dokonało przejęć innych spółek.

W jakim regionie Stanów Zjednoczonych producenci odnotowali największe wzrosty? Aż 42 proc. ankietowanych firm wskazało na region południowo-wschodni a 26 proc. południowo-zachodni, zachodni region USA wymieniło z kolei 21 proc. ankietowanych przedsiębiorstw.

Którzy producenci w Stanach Zjednoczonych są najwięksi? Na liście topowych firm znajdziemy 9 producentów, których przychody przekraczają 1 mld dolarów. W zestawieniu prezentowani są w kolejności alfabetycznej:

  • Andersen Windows & Doors
  • Cornerstone Building Brands
  • Jeld-Wen (o najnowszych wynikach finansowych tej spółki pisaliśmy TUTAJ)
  • Marvin Windows and Doors
  • Masonite
  • MITER Brands
  • Pella Corp.
  • PGT Innovations
  • Velux USA

Lista największych amerykańskich producentów w Ameryce Północnej powstała w oparciu o dane sprzedażowe firm.

Więcej na temat rynku amerykańskiego, jego strukturze, wymaganiach prawnych, rozwiązaniach produktowych, itd.  prawne, rozwiązania produktowe i wiele innych) będziemy omawiać w trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 października w Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim. Bilety na OFS 2022 dostępne są na TUTAJ.

Jak wygląda eksport polskiej stolarki do USA po pierwszych pięciu miesiącach tego roku? Piszemy o tym w artykule:

Rekordowy eksport polskiej stolarki do USA!

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1