Najlepsze wpisy z Pressroomu

Red.: AK |Data publikacji: 2021-01-23

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Hala Gong

Aluprof pisze o rewitalizacji Hali Gong w Ostrawie, podczas której wykorzystano systemy tego producenta. Zbiornik gazu, który niegdyś służył zamkniętej już hucie Dolne Witkowice, przekształcono w wielofunkcyjne centrum rozrywki.  Jest to bardzo ciekawy przykład ocalenia i wykorzystania niemal stuletniej architektury industrialnej. Tekst przeczytasz TUTAJ.


G-U opowiada, jak pandemia wpłynęła na trendy w budownictwie jednorodzinnym i pokazuje, jak produkty firmy wpisują się w nowe trendy. Ciekawy sposób na przedstawienie oferty firmy. Tekst dostępny TUTAJ.


Wacław Figiel, prezes marki OknoPlus

OknoPlus podsumowuje rok 2020 rozmową z Wacławem Figlem, prezesem firmy, który opowiada o wpływie pandemii na branżę oraz tym, jakie lekcje wyciągnęło jego przedsiębiorstwo z tej nietypowej i trudnej sytuacji. O tym, jakie, zdaniem Wacława Figla, nowe trendy narodziły się w dobie pandemii przeczytasz TUTAJ.

OknoPlus zajął się także traktowanym po macoszemu tematem okien gospodarczych. O tym, dlaczego klienci kupujący okna do garażu czy pomieszczenia gospodarczego wymagają coraz więcej przeczytasz TUTAJ.


Parmax publikuje rozmowę z Włodzimierzem Hojczykiem, regionalnym dyrektorem sprzedaży firmy. Wywiad skupia się głównie na nowoczesnych metodach sprzedaży, takich jak wykorzystanie mediów społecznościowych. Dowiesz się także, jak, według Włodzimierza Hojczyka, zdobywa się nowe rynki i jak zainteresować klienta produktem klasy premium. Zapraszamy do lektury TUTAJ.


Swisspacer opowiada o oknach, które powstały w fabryce OknoPlus z wykorzystaniem potrójnych szyb zespolonych Climatop od Glassolutions i ciepłej ramki dystansowej Swisspacer Ultimate. Wyjątkowość tych okien wypływa bezpośrednio z położenia budynku, w którym zostały zamontowane. Klientem było bowiem Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne Kasprowy Wierch położone na wysokości na wysokości 1978 m n.p.m. Jakie wyzwania stanęły przed producentami? Przeczytasz TUTAJ.


Hybrydowy system okien szklonych od zewnątrz – realizacja

Yawal wybrał ciekawy i angażujący sposób na przedstawienie swojej nowości. Hybrydowy system okien szklonych od zewnątrz TM 82W HI poznajemy poprzez wywiad z przedstawicielem firmy architektonicznej Zimny Sp. z o.o., której nietypowa realizacja zainspirowała firmę do stworzenia całkiem nowego produktu. Więcej dowiesz się TUTAJ.

Zobacz również

Alu in – nowa marka Abakusa

Alu in – nowa marka Abakusa

Abakus tworzy nowy brand o nazwie Alu in. W ramach wyodrębnionej w strukturach firmy marki oferowana będzie stolarka aluminiowa oparta na systemach Aluprof i Schüco. Planowane są dwie linie produktowe: Alu Industrial Aluprof oraz Alu Intuitive Schüco.

Fapim buduje w Polsce nową siedzibę

Fapim buduje w Polsce nową siedzibę

Fapim buduje w Radzyminie pod Warszawą nowa halę magazynową i biurowiec. Firma planuje przeprowadzkę w połowie tego roku.

Europrofil będzie się rozbudowywał

Europrofil będzie się rozbudowywał

Europrofil z Olsztynka planuje rozbudować halę produkcyjną. Firma szacuje koszt budowy i wyposażenia hali na ok. 1 mln zł.

1