Najbardziej rozpoznawalne marki stolarki w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Dla 2/3 Polaków marka ma znaczenie przy wyborze stolarki – wynika z najnowszego badania Centrum Analiz Branżowych. Przeanalizowano również, które marki są w naszym kraju najbardziej rozpoznawalne.

Najnowsze badanie marek stolarki przynosi nam szereg bardzo ciekawych informacji o wyborach polskich klientów. Okazuje się, że dla 31 proc. respondentów marka ma bardzo duże znaczenie przy wyborze okien elewacyjnych i dachowych oraz drzwi wejściowych (w skali od 1 do 10 taki procent respondentów wskazał na 9-10 pkt.). Dla kolejnych 33 proc. marka również jest dość istotna przy wyborze produktów (7-8 pkt.). Dla pozostałym 36 proc. ta kwestia nie ma większego znaczenia (1-6 pkt.).

Velux luxinterior

Jakie marki są w Polsce najbardziej rozpoznawalne? Procentowa znajomość poszczególnych marek (świadomość wspomagana) prezentuje się następująco:

  • Velux (80 proc.)
  • Oknoplast (79 proc.)
  • Porta (78 proc.)
  • Gerda (72 proc.)
  • Fakro (67 proc.)

Z badania dowiadujemy się również, jak wygląda rozpoznawalność marek ze względu na płeć, wiek oraz miejsce zamieszkania. Centrum Analiz Branżowych sprawdziło również za pomocą wskaźnika NPS (Net Promoter Score), jak bardzo prawdopodobne jest, czy klienci polecą daną markę swoim znajomym. Okazuje się, że w przypadku poszczególnych kategorii produktowych, jak i poszczególnych marek są znaczne różnice.

Więcej na ten temat usłyszą Państwo w 18. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”, który swoją premierę 9 marca, czyli tradycyjnie już w drugą środę miesiąca. Miłego słuchania!


Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1