Na jakie wyposażenie okien decydują się Polacy?

Autor: |Data publikacji:

Klienci w polskich salonach z oknami skłonni są dopłacić do dodatkowego wyposażenia stolarki. Sprzedawcy wymieniają tu przede wszystkim okucia i osłony.

Inwestorzy, którzy kupują okna do własnego domu czy mieszkania, dużą wagę przykładają do bezpieczeństwa. Tak wynika z rozmów przeprowadzonych pod koniec sierpnia ze sprzedawcami w dużych miastach w Polsce. Ludzie, którzy kupują okna do własnego domu, stosunkowo często decydują się na to, by zamiast standardowego wyposażenia, zastosować okucia bezpieczne. To najchętniej wybierana dodatkowa funkcja w oknie i sprzedawcy zwykle nie mają większych problemów, by namówić klientów na ten wydatek. W przypadku okuć popularnością cieszą się także klamki z kluczykiem czy na przycisk. Handlowcy przyznają, że ludzie chętnie inwestują także w okucia ukryte, w których nie widać zawiasów.

Foto: Vertex

Zdarza się, że w sklepach ze stolarką klienci, którzy kupują okna, inwestują również w osłony. Najchętniej w tym sezonie wybierane są tradycyjnie rolety – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, roletki materiałowe, plisy a także różnego typu moskitiery. Popularnością cieszą się także żaluzje drewniane i aluminiowe.

Sprzedawcy wskazują na rosnące tego lata zainteresowanie wyrobami, które jeszcze kilka lat temu nie były wybierane przez inwestorów budynków mieszkalnych. Są to screeny i żaluzje fasadowe.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.