Monolit zwiększa zatrudnienie

Red.: MR |Data publikacji: 2021-01-27

Monolit z Zambrowa stale się rozwija. Producent stolarki planuje zwiększenie mocy produkcyjnyej, a także zatrudnienie nowych pracowników.

Monolit właśnie ogłosił, że szuka nowych pracowników. Praca oferowana jest na stanowiskach w magazynie, w dziale produkcji aluminium i PCW, poszukiwani są także serwisanci, montażyści i kierowcy. W zakładzie produkcyjnym w Zambrowie pracuje obecnie 200 osób, a w tym roku do zespołu ma dołączyć 50 nowych pracowników.

Producent informuje także, że planuje zwiększenie mocy produkcyjnej i inwestycje w powierzchnię fabryczną. Firma chce także rozwijać eksport, już obecnie sprzedaje do większości krajów Unii Europejskiej, a także do USA. W planach jest zwiększenie liczby rynków zbytu.

O wstępnych planach firmy, a także o wykorzystaniu środków z tarczy antykryzysowej przez Monolit pisaliśmy TUTAJ. Firmę odwiedził wówczas premier Mateusz Morawiecki, podając zambrowskiego producenta jako przykład dobrze wykorzystanych pieniędzy pomocowych na działalność firmy.

Zobacz również

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Jak poinformowali nas przedstawiciele Fimtec Polska, firma podpisała kontrakt na dostarczenie do Eko-Okien pięciu robotów najnowszej generacji. Dostawca maszyn do produkcji stolarki i obróbki stali zalicza ubiegły rok do udanych pod względem przychodów.

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia jest czwartym co do wielkości rynkiem eksportowym dla polskiej stolarki. Jakie produkty są tutaj popularne? Jak tutejszy rynek radził sobie w pandemicznym 2020 roku? Dlaczego błędem jest wrzucanie rynków Beneluksu do jednego worka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w szóstym odcinku podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła właśnie platforma e-budownictwo, za pomocą której można złożyć elektronicznie  dokumenty związane z pracami budowlanymi.

1