Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Red.: |Data publikacji:

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

monolit-fabryka

Monolit niedawno dokupił teren, na którym powstaje nowoczesna hala produkcyjna. Zajmie ona powierzchnię 13 tys. mkw. Firma zaznacza, że to nie koniec inwestycji, ponieważ trwają prace projektowe dotyczące kolejnego obiektu.

Producent od dwóch lat przeznacza duże środki na tego rodzaju działania. Zainwestował m.in. ponad 60 mln zł w modernizację i rozbudowę infrastruktury produkcyjnej. Sukcesywnie rozbudowuje też flotę samochodową. W połowie ub. roku firma dokupiła 5 ciężarówek marki DAF, natomiast już w 2024 r. 7 busów Mercedesa.

Również o ostatnich dniach w Monolicie miały miejsce ważne dla firmy wydarzenia. Przedsiębiorstwo gościło sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Jacka Protasa oraz posła na Sejm, Macieja Wróbla. Zwiedzili oni zakład i zapoznali się z procesem produkcji stolarki. Jak podaje firma, była to też okazja do rozmów na temat możliwości rozwoju całego regionu podlaskiego.

Ponadto Monolit został uhonorowany jako Podlaska Marka Roku 2023 w kategorii: Biznes. Jest to wydarzenie, które co roku wyróżnia najlepsze firmy z województwa. Jubileuszowa 20. gala konkursu odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Michał Godlewski, właściciel Monolitu, tak komentuje to wydarzenie:

Ciężka praca naszego zespołu przyniosła nam prestiżowy tytuł Podlaskiej Marki Roku. To właśnie ludzie są najważniejszym elementem naszej firmy. Dzięki ich pracy, kreatywności, a przede wszystkim zaangażowaniu możemy się rozwijać i osiągać sukcesy.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1