Monolit zwiększa moce produkcyjne i szuka pracowników

Red.: |Data publikacji:

Monolit z Zambrowa planuje zwiększenie zatrudnienia. To efekt rozwoju firmy i radykalnego wzrostu mocy produkcyjnych.

W okresie, w którym na rynku panuje niepewność i rosną koszty działalności, Monolit zwiększa zatrudnienie. Producent z Zambrowa ogłosił właśnie, że szuka pracowników zarówno na stanowiska biurowe, jak i do działu produkcji, kierowców, a także montażystów stolarki okienno- drzwiowej. Monolit potrzebuje nowych pracowników, bo w styczniu tego roku moce produkcyjne firmy wzrosły o 40 proc. w stosunku do stycznia 2022 r. Wzrost produkcji był możliwy dzięki zakończeniu pierwszego etapu rozbudowy fabryki o 5 tys. mkw. i zainstalowaniu nowych linii zgrzewających Fimtec i centrów tnąco-obróbczych Elumatec.

Na temat planów rozbudowy fabryki pisaliśmy już TUTAJ. Firma wówczas deklarowała, że zamierza zwiększyć powierzchnię produkcyjną łącznie do 15 tys. mkw. Rozbudowywany miał być także dział aluminium.

Jacek Sutkowski, dyrektor zarządzający w Monolit wyjaśnia:

Łącznie uruchomiliśmy w 2022 r park maszynowy za 17 mln zł, oraz zoptymalizowaliśmy procesy produkcyjne. Wszystkie te czynniki spowodowały skokowy wzrost mocy produkcyjnych na przestrzeni roku. Drugi etap rozbudowy realizowany jest pod kątem stolarki aluminiowej i produkcji kształtów nietypowych.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1