Monolit inwestuje w rozwój produkcji

Red.: MR |Data publikacji: 2021-09-16

Monolit inwestuje w moce produkcyjne. Firma planuje zwiększenie powierzchni produkcyjnej i poszerzenie oferty.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakład produkcyjny do łącznej powierzchni 15 tys. mkw. Firma ma już plany dalszych inwestycji. W kolejnych latach Monolit chce zwiększyć dwukrotnie powierzchnię produkcyjną. Producent już rozpoczął przygotowania do tej budowy i kupił działkę o wielkości 6 ha.

W nowej, obecnie przebudowywanej hali ma być zainstalowany nowoczesny park maszynowy, m.in. centra tnąco-obróbcze i linie zgrzewające. Monolit planuje także rozwój działu aluminium. Firma obserwuje na rynku zwiększoną popularność stolarki aluminiowej i dlatego chce powiększyć przestrzeń produkcyjną, gdzie wytwarzane będą konstrukcje aluminiowe. Inną sferą, w jaką Monolit będzie inwestował, są rozwiązania z zakresu IT.

Decyzja o rozbudowie i zwiększaniu mocy produkcyjnej wydaje się zrozumiała, patrząc na duże wzrosty w sprzedaży. Ostatnio pisaliśmy o wynikach firmy za 2020 r. Tekst jest dostępny TUTAJ. Wówczas mowa była o 30-procentowym wzroście w roku pandemicznym w stosunku do 2019 r.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1