ML System z rekordowym portfelem zamówień

Red.: |Data publikacji:

Z danych szacunkowych wynika, że ML System zamknął rok 2020 ze znacznym wzrostem sprzedaży i wyniku EBITDA. Firma ogłosiła także ambitne plany na ten sezon, w tym rozwój urządzenia do wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2 z oddechu.

Gdy w listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o wynikach ML System z pierwszych trzech kwartałów (TUTAJ) firma mogła pochwalić się wzrostem sprzedaży o 34 proc. r/r. Dziś już wiemy, że utrzymała ona dobrą passę i poprawiła swoje wyniki – według szacunkowych danych, osiągnęła niewiele ponad 127 mln zł przychodów ze sprzedaży, co wobec niemal 88,5 mln zł zarobionych przez spółkę w 2019 roku daje wzrost o 36,3 proc. Przekłada się to na około 22 mln zł wyniku EBITDA (wzrost r/r o niemal 58 proc.)  Aktualna wartość portfela zamówień wynosi ponad 100 mln zł.

Dawid Cycoń, prezes ML System:

W 2021 r. weszliśmy z rekordowym portfelem zamówień, przewyższającym 100 mln zł. Dla spółki aktualny portfel zamówień jest bardzo atrakcyjny ze względu na jego dywersyfikację geograficzną, produktową oraz zróżnicowanie naszych kontrahentów, co było jednym z naszych istotnych celów. Pozwoli nam to na większą koncentrację nad realizacją kolejnych celów strategicznych rozwoju spółki.

Wśród planów na 2021 rok spółka wymienia rozwój strategii „nowej ery kwantowej”,  a co za tym idzie rozwój produktów takich jak Quantum Glass, 2D Glass, Active Glass. Jednocześnie prowadzone będą kolejne prace badawcze i rozwojowe zmierzające do komercjalizacji innych produktów spółki. Przedsiębiorstwo ujawnia także, że trwają badania nad przydatnością kliniczną urządzenia Covid Detector do wykrywania koronawirusa, o którym więcej piszemy TUTAJ.

Zobacz również

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna wycofały się z finansowania budowy obwodnicy. Firmie nie odpowiada przebieg zaproponowanej trasy. Projekt budowy może przez to upaść.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Assa Abloy Mercor Doors inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

1