Miliarderzy branży stolarki budowlanej

Red.: |Data publikacji:

Największe polskie firmy to najnowszy ranking redakcji Wprost. Na liście znajdują się także firmy z branży stolarki otworowej.

Największe polskie firmy to zestawienie 200 firm, które wyróżniają się pod kątem wysokich przychodów. Te największe z listy wypracowały w minionym roku 1,3 biliona złotych przychodu. Jest to o 300 mln zł więcej w porównaniu do 2021 r. Na liście pojawiło się 34 nowych przedsiębiorstw, natomiast próg wejścia do grona 200 największych firm co roku jest wyższy. Obecnie, by znaleźć się na liście, firma powinna mieć przychód w wysokości około miliarda zł. Kilka lat temu próg wynosił 400 mln zł.

Grupa Kety, siedziba.

Na liście największych polskich firm znalazły się także firmy z branży stolarki otworowej. Najwyżej, bo na miejscu 46. znajduje się Grupa Kęty, a zaraz za tą spółką ulokowany jest Stalprodukt. Z kolei 54. pozycję zajmuje Grupa PSB Handel. Na miejscu 63. mamy Press-Glass, a na 73. znajduje się największy polski producent stolarki: Eko-Okna. Z kolei Selena zajmuje 95. pozycję. Kolejni producenci stolarki na liście to: Fakro jest na 124. miejscu, Drutex na 134. a na pozycji 192. ulokowany jest Wiśniowski. Na 136. miejscu mamy Sanok Rubber.  Ranking przygotowała redakcja Wprostu.

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1