MFO z wyraźnym spadkiem zysku netto

Red.: |Data publikacji:

MFO wstępnie podsumowało rok 2022. Firma podała, że wyniki finansowe odbiegają istotnie od średniej wielkości z ostatnich trzech latach.

MFO poinformowało o wstępnych wynikach finansowych za rok 2022. Spółka przyjęła zasadę, że podaje do publicznej wiadomości informację o wstępnych danych wtedy, gdy wykazane są istotne odchylenia od średniej wielkości osiągniętej w ostatnich trzech latach. Firma uznała, że odchylenie jest wówczas znaczące, gdy zmiana jest na poziomie co najmniej 30 proc. do wartości bazowej. Tak się stało w przypadku podsumowania roku 2022.

Spółka podliczyła, że przychody ze sprzedaży za ubiegły rok wynoszą 922,8 mln zł, co stanowi ponad 49 proc. wzrostu w stosunku do wartości bazowej. Spółka odnotowała jednak znaczące spadki zysków. W porównaniu z rokiem 2021, w którym MFO osiągnęło przychody na poziomie 990,3 mln zł, oznacza to spadek na poziomie niecałych 7 proc.

Zysk z działalności operacyjnej EBIT wyniósł 33,94 mln zł, co oznacza spadek o 56 proc. w stosunku do wartości bazowej z ostatnich trzech lat. Także dużo niższy jest zysk netto, MFO podliczyło, że jego wartość wynosi 24,63 mln zł, co oznacza spadek o ok. 60 proc. w stosunku do wartości bazowej. Gdy porównamy zysk netto z 2022 do 2021 roku (133 mln zł), to spadek jest jeszcze wyższy i wynosi ponad 81 proc.

Więcej o wynikach MFO za rok 2021 pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1