Markilux potwierdza dobrą koniunkturę w osłonach

Red.: |Data publikacji:

Dobrą koniunkturę na markizy i pergole w Europie potwierdzają ubiegłoroczne wyniki czołowego niemieckiego producenta tych wyrobów, firmy Markilux. W związku z deficytem pracowników, firma cały czas inwestuje w nowe rozwiązania cyfrowe.

Już po trudnym 2020 roku Markilux informował, że jego sprzedaż zwiększyła się wówczas o 25 mln euro, do rekordowej wartości 122 mln. Plany na kolejny sezon zakładały dalszy wzrost sprzedaży i wdrażanie nowych produktów. Najnowsze doniesienia z Emsdetten w Münsterlandzie mówią o tym, że plan ten udało się zrealizować. Markilux uzyskał w 2021 roku 139 mln euro przychodów ze sprzedaży i była to wartość o 14 proc. wyższa niż rok wcześniej. Dwa ostatnie lata to dla tej firmy dwucyfrowy wzrost przychodów o 43 proc. Firma z powodzeniem wdrożyła nową pergolę „stretch”, ale wzrost nastąpił również w całej ofercie pergoli oraz markiz kasetowych.

Cyfryzacja w dobie niedoboru pracowników

Niemiecki producent nadal odczuwa deficyt wykwalifikowanych pracowników, który staje się coraz bardziej długotrwałym wyzwaniem dla firmy. Dlatego już w ub. sezonie Markilux inwestował zarówno w szkolenia, jak i w nowe profile zawodowe oraz specjalne programy dla stażystów i młodszych kadr kierowniczych. Firma wprowadziła również na rynek nową wersję swojej aplikacji do rozszerzonej rzeczywistości oraz zaprojektowała na nowo własną stronę internetową, aby była jeszcze bardziej przyjazna dla użytkownika. Wyposażyła też specjalistyczną stronę partnerską w dodatkowe narzędzia cyfrowe. Dzięki temu wyspecjalizowani partnerzy handlowi mogą teraz wprowadzać swoje zamówienia bezpośrednio online.

W sezon 2022 Markilux wchodzi z ostrożną pewnością siebie, ale dzięki dalszemu rozwojowi markiz przegubowych i systemów pergoli chciałby w miarę możliwości kontynuować pozytywny trend w wynikach sprzedaży. W tym sezonie przedsiębiorstwo będzie również inwestowało w produkcję, sprzedaż i marketing, a na rok 2023 będzie już teraz przygotowywać ekskluzywne wzory tkanin i materiałów dla nowej kolekcji.

zdjęcia: Markilux

Zobacz również

Strategiczne decyzje producentów profili z PCW

Strategiczne decyzje producentów profili z PCW

Grupa Rehau podjęła decyzję o sprzedaży swojej działalności w Rosji. Inny znów producent profili, Profine, ogłosił inwestycję w Serbii.

Anwis zwiększa dynamikę sprzedaży Grupy Warema

Anwis zwiększa dynamikę sprzedaży Grupy Warema

Grupa Warema podsumowała globalne wyniki za 2021 r. Firma osiągnęła wzrost przychodów o 10 proc. Do wysokich wyników przyczyniła się także działalność Anwisu.

Kongres Stolarki Polskiej za nami

Kongres Stolarki Polskiej za nami

W dniu 27 maja w Warszawie odbył się Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Była to już 12. edycja tej imprezy. Głównymi tematami spotkania były: sytuacja gospodarcza, ekologia oraz marketing.

1