Markilux potwierdza dobrą koniunkturę w osłonach

Red.: |Data publikacji:

Dobrą koniunkturę na markizy i pergole w Europie potwierdzają ubiegłoroczne wyniki czołowego niemieckiego producenta tych wyrobów, firmy Markilux. W związku z deficytem pracowników, firma cały czas inwestuje w nowe rozwiązania cyfrowe.

Już po trudnym 2020 roku Markilux informował, że jego sprzedaż zwiększyła się wówczas o 25 mln euro, do rekordowej wartości 122 mln. Plany na kolejny sezon zakładały dalszy wzrost sprzedaży i wdrażanie nowych produktów. Najnowsze doniesienia z Emsdetten w Münsterlandzie mówią o tym, że plan ten udało się zrealizować. Markilux uzyskał w 2021 roku 139 mln euro przychodów ze sprzedaży i była to wartość o 14 proc. wyższa niż rok wcześniej. Dwa ostatnie lata to dla tej firmy dwucyfrowy wzrost przychodów o 43 proc. Firma z powodzeniem wdrożyła nową pergolę „stretch”, ale wzrost nastąpił również w całej ofercie pergoli oraz markiz kasetowych.

Cyfryzacja w dobie niedoboru pracowników

Niemiecki producent nadal odczuwa deficyt wykwalifikowanych pracowników, który staje się coraz bardziej długotrwałym wyzwaniem dla firmy. Dlatego już w ub. sezonie Markilux inwestował zarówno w szkolenia, jak i w nowe profile zawodowe oraz specjalne programy dla stażystów i młodszych kadr kierowniczych. Firma wprowadziła również na rynek nową wersję swojej aplikacji do rozszerzonej rzeczywistości oraz zaprojektowała na nowo własną stronę internetową, aby była jeszcze bardziej przyjazna dla użytkownika. Wyposażyła też specjalistyczną stronę partnerską w dodatkowe narzędzia cyfrowe. Dzięki temu wyspecjalizowani partnerzy handlowi mogą teraz wprowadzać swoje zamówienia bezpośrednio online.

W sezon 2022 Markilux wchodzi z ostrożną pewnością siebie, ale dzięki dalszemu rozwojowi markiz przegubowych i systemów pergoli chciałby w miarę możliwości kontynuować pozytywny trend w wynikach sprzedaży. W tym sezonie przedsiębiorstwo będzie również inwestowało w produkcję, sprzedaż i marketing, a na rok 2023 będzie już teraz przygotowywać ekskluzywne wzory tkanin i materiałów dla nowej kolekcji.

zdjęcia: Markilux

Zobacz również

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Firma Hella,  dostawca technik osłonowych, podsumowała miniony rok pod względem handlowym. Przedsiębiorstwo w tym okresie osiągnęło najwyższe w historii wyniki ze sprzedaży.

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Grupa Lamilux osiągnęła dwucyfrowe wzrosty przychodu w sezonie 2022. Dla specjalizującej się w produkcji świetlików dachowych firmy były to rekordowe wyniki.

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber podsumował 2022 r. pod kątem handlowym. Spółka osiągnęła niemal 20-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do 2021 r.

1