Małkowski-Martech ze wzrostem sprzedaży, ale niższym zyskiem

Red.: |Data publikacji:

Małkowski Martech podsumował pierwszy kwartał tego roku. Firma odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży, jednak spadły zyski.

Firma Małkowski-Martech stała się pod koniec 2021 r. częścią Grupy Assa Abloy, pisaliśmy o tym TUTAJ, jednak nie zmieniła swojej formy prawnej. Nadal jest spółką akcyjną, w której nie nastąpiły zmiany w statucie i która wciąż informuje o wynikach kwartalnych. W najnowszym raporcie firma przekazuje dane finansowe za pierwszy kwartał 2022 r. W tym okresie przychody ze sprzedaży wyniosły 14,97 mln zł w porównaniu do 13,77 mln w 2021 r. Firma także informuje, że zysk z działalności operacyjnej w pierwszym kwartale bieżącego roku wyniósł 700 tys. zł, natomiast w analogicznym okresie w 2021 r było to 1,2 mln zł. Zysk netto z kolei w tym roku wyniósł 320,81 tys. zł w stosunku do 879,96 tys. w roku 2021.

Firma Małkowski-Martech informuje, że w omawianym okresie wykonała wiele zleceń na kurtyny i bramy w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej, a także w magazynach i centrach logistycznych. Spółka także poinformowała, że 29 marca 2022 r. otrzymała od Assa Abloy Mercor Doors pożyczkę w wysokości 14 mln zł. Warunki umowy nie odbiegają od typowych warunków stosowanych w tego rodzaju umowach. Firma jednak nie zdradza, na jaki cel przeznacza pieniądze, jedynie podaje, że stale pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami produktowymi. Pod koniec marca Assa Abloy Mercors Doors nabyła dodatkowy pakiet akcji od akcjonariuszy mniejszościowych, zwiększając swój procentowy udział w kapitale spółki do 97,03 proc.

 

Zobacz również

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam od czerwca pracuje w nowej siedzibie. Firma jednocześnie przebadała na odporność ogniową wielkogabarytowe przegrody.

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał ostateczny wyrok odrzucający apelację firmy Fakro w sprawie oddalenia jej skargi przeciw Komisji Europejskiej. Wyrok kończy 16-letni okres skarg Fakro na działania firmy Velux.

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Jak zdradził w rozmowie z naszą redakcją Jan Kidaj, właściciel firmy Aliplast, ten sezon jest do tej pory udany dla tego systemodawcy z Lublina. Firma pracuje obecnie nad projektem stworzenia „Aliplastu Bis” na południu Starego Kontynentu.

1