Małkowski-Martech w szwedzkich rękach

Autor: |Data publikacji:

Assa Abloy przejęło właśnie firmę Małkowski-Martech. Nastąpił finał zapowiadanej w tym roku transakcji.

Assa Abloy tuż przed świętami przejęło 85,7 proc. udziałów polskiego producenta – firmy Małkowski-Martech. Wartość transakcji wyceniana jest na ok. 33 mln zł. Małkowski-Martech informował już od pewnego czasu, że szuka inwestora strategicznego. We wrześniu producent podpisał list intencyjny z Assą Abloy, w którym szwedzka spółka zapowiedziała, że planuje nabyć wszystkie akcje posiadane przez akcjonariuszy większościowych. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Transakcja właśnie została sfinalizowana.

Małkowski-Martech z siedzibą w Czołowie notowany jest na giełdzie papierów wartościowych NewConnect. Firma powstała w 2000 r. i specjalizuje się w produkcji kurtyn i bram ppoż. W 2020 r. sprzedaż spółki była na poziomie 50 mln zł. Według Neila Vanna, wiceprezesa wykonawczego Assy Abloy i szefa działu EMEIA:

Włączenie do oferty kurtyn i bram przeciwpożarowych firmy Małkowski-Martech wzmacnia naszą propozycję drzwi przeciwpożarowych do zastosowań komercyjnych. Pozwala nam jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów w zakresie elastyczności w projektowaniu budynków i łatwości instalacji.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1