Małkowski-Martech w szwedzkich rękach

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy przejęło właśnie firmę Małkowski-Martech. Nastąpił finał zapowiadanej w tym roku transakcji.

Assa Abloy tuż przed świętami przejęło 85,7 proc. udziałów polskiego producenta – firmy Małkowski-Martech. Wartość transakcji wyceniana jest na ok. 33 mln zł. Małkowski-Martech informował już od pewnego czasu, że szuka inwestora strategicznego. We wrześniu producent podpisał list intencyjny z Assą Abloy, w którym szwedzka spółka zapowiedziała, że planuje nabyć wszystkie akcje posiadane przez akcjonariuszy większościowych. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Transakcja właśnie została sfinalizowana.

Małkowski-Martech z siedzibą w Czołowie notowany jest na giełdzie papierów wartościowych NewConnect. Firma powstała w 2000 r. i specjalizuje się w produkcji kurtyn i bram ppoż. W 2020 r. sprzedaż spółki była na poziomie 50 mln zł. Według Neila Vanna, wiceprezesa wykonawczego Assy Abloy i szefa działu EMEIA:

Włączenie do oferty kurtyn i bram przeciwpożarowych firmy Małkowski-Martech wzmacnia naszą propozycję drzwi przeciwpożarowych do zastosowań komercyjnych. Pozwala nam jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów w zakresie elastyczności w projektowaniu budynków i łatwości instalacji.

Zobacz również

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Globalny rynek systemów aluminiowych będzie rósł. Kolejna firma badawcza spodziewa się wzrostu do 2030 r. o ponad 7 proc. rocznie.

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Europejski rynek systemów automatyki budynków (BAS) jest przygotowany na wzrost, wynoszący rocznie ok. 3,7 proc. Analitycy rynku przewidują, że ten stan potrwa w prognozowanym przez nich okresie, czyli do roku 2028.

Producenci okien inwestują w maszyny

Producenci okien inwestują w maszyny

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie.

1