Małkowski-Martech w szwedzkich rękach

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy przejęło właśnie firmę Małkowski-Martech. Nastąpił finał zapowiadanej w tym roku transakcji.

Assa Abloy tuż przed świętami przejęło 85,7 proc. udziałów polskiego producenta – firmy Małkowski-Martech. Wartość transakcji wyceniana jest na ok. 33 mln zł. Małkowski-Martech informował już od pewnego czasu, że szuka inwestora strategicznego. We wrześniu producent podpisał list intencyjny z Assą Abloy, w którym szwedzka spółka zapowiedziała, że planuje nabyć wszystkie akcje posiadane przez akcjonariuszy większościowych. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Transakcja właśnie została sfinalizowana.

Małkowski-Martech z siedzibą w Czołowie notowany jest na giełdzie papierów wartościowych NewConnect. Firma powstała w 2000 r. i specjalizuje się w produkcji kurtyn i bram ppoż. W 2020 r. sprzedaż spółki była na poziomie 50 mln zł. Według Neila Vanna, wiceprezesa wykonawczego Assy Abloy i szefa działu EMEIA:

Włączenie do oferty kurtyn i bram przeciwpożarowych firmy Małkowski-Martech wzmacnia naszą propozycję drzwi przeciwpożarowych do zastosowań komercyjnych. Pozwala nam jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów w zakresie elastyczności w projektowaniu budynków i łatwości instalacji.

Zobacz również

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Grupa Mercor pozyskała w kwietniu zamówienia o wartości niższej o 18 proc. w stosunku analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro Building i Saint-Gobain nawiązały współpracę na polu niskoemisyjnych fasad. Obie firmy będą współpraować by zmniejszyć ślad węglowy.

1