Małkowski-Martech zakończył rok na dużym plusie

Red.: MR |Data publikacji: 2021-02-22

Małkowski-Martech może zaliczyć miniony rok do udanych pod względem handlowym. Firma osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 49,55 mln zł w porównaniu do 44,66 mln w roku 2019.

Małkowski-Martech podsumował właśnie IV kwartał, a także podał wyniki handlowe za cały 2020 rok. Dla firmy bardzo dobry pod kątem sprzedaży był IV kwartał. W ostatnich trzech miesiącach roku firma osiągnęła przychody netto w wysokości 13,5 mln zł w porównaniu do 11,88 mln w roku 2019. Producent zakończył rok na plusie – wzrost przychodów był o niemal 4,9 mln zł. Zysk netto w IV kwartale wyniósł 577 tys. zł w stosunku do 21,2 tys. zł. W całym roku producent wypracował zysk netto w wysokości ponad 2 mln zł w porównaniu do 1,3 mln w roku 2019.

Brama skośna spuszczana, zamontowana w Białymstoku.

Zarząd spółki podał, że realizuje zamówienia zgodnie z planem. Firma monitoruje wpływ COVID-19 na działalność, jednak dotychczas nie pojawiły się zakłócenia w funkcjonowaniu spółki. W ostatnim kwartale roku firma nadal prowadziła badania nad nowymi rozwiązaniami, choć na razie Małkowski-Martech nie zdradza szczegółów. Na koniec grudnia spółka zatrudniała osoby na 142 etatach w porównaniu do 146 etatów na koniec 2019 r.

Zobacz również

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Jak poinformowali nas przedstawiciele Fimtec Polska, firma podpisała kontrakt na dostarczenie do Eko-Okien pięciu robotów najnowszej generacji. Dostawca maszyn do produkcji stolarki i obróbki stali zalicza ubiegły rok do udanych pod względem przychodów.

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia jest czwartym co do wielkości rynkiem eksportowym dla polskiej stolarki. Jakie produkty są tutaj popularne? Jak tutejszy rynek radził sobie w pandemicznym 2020 roku? Dlaczego błędem jest wrzucanie rynków Beneluksu do jednego worka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w szóstym odcinku podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła właśnie platforma e-budownictwo, za pomocą której można złożyć elektronicznie  dokumenty związane z pracami budowlanymi.

1