Nowe cele inwestycyjne firmy Małkowski-Martech

Autor: |Data publikacji:

Zarząd firmy Małkowski-Martech wydał komunikat, w którym poinformował, że wyznaczył nowe cele inwestycyjne i szuka perspektyw rozwojowych. W związku z tym wielkopolska spółka rozpoczęła proces pozyskiwania inwestora strategicznego.

Zarząd na razie nie ujawnia szczegółów planowanych zmian. Polski producent bram ppoż., kurtyn i drzwi oszacował, że niezbędne analizy, określenie profilu inwestora oraz koncepcji rozwoju firmy mogą potrwać około 5 miesięcy. Zwiększona skala działalności spółki wymusza przeorganizowanie jej struktury organizacyjnej oraz własnościowej. Informowaliśmy już o sukcesach firmy, która w I kwartale tego roku osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości ponad 13,77 mln zł. Miniony rok także zaliczyła do udanych mimo trudnej sytuacji pandemicznej, o czym można przeczytać TUTAJ.

Dlatego nie dziwi dążenie producenta bram ppoż. do eksplorowania nowych obszarów rozwoju. Zmiany firma zaczęła w tym roku od rebrandingu i uspójnienia działań marketingowych, o czym wspominaliśmy TUTAJ. W procesie poszukiwań inwestora reprezentuje spółkę firma doradcza FSG Biznes.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1