KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

Red.: PG |Data publikacji: 2021-05-07

Produkty firmy KRISPOL znalazły się na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów dedykowanych do programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Był to pierwszy producent stolarki, który został uwzględniony w tym zestawieniu. Obecnie na liście są również produkty firm Plastbud oraz Wiśniowski.

Wspomniana lista została stworzona przez Instytut Ochrony Środowiska przy współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to zestawienie urządzeń i materiałów, zweryfikowanych pod kątem wymogów programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Lista dostępna jest TUTAJ.

Producenci stolarki mogą zostać uwzględnieni w kategorii “Materiały budowlane” w podkategoriach:

  • Okna / drzwi balkonowe / drzwi tarasowe
  • Drzwi zewnętrzne / bramy garażowe

W celu zgłoszenia produktów należy zarejestrować się w serwisie. – Niniejszy panel dotyczy wyłącznie producentów oraz generalnych (przedstawiciel na Polskę) dystrybutorów urządzeń grzewczych i urządzeń OZE oraz materiałów budowlanych, przeznaczonych do instalowania w budownictwie indywidualnym i spełniających wymagania techniczne programu priorytetowego Czyste Powietrze – czytamy na stronie internetowej lista-zum.ios.edu.pl.

O znaczeniu ekologii oraz programów modernizacyjnych dla branży stolarki głośno komunikowano podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online, które odbyło się w dniach 20-21 kwietnia 2021 roku. Podczas spotkania wybrzmiał również temat przyciągania inwestorów argumentami sprzedażowymi w postaci programów dofinansowania zakupu stolarki przeznaczonej do termomodernizacji budynków. Relację z tego wydarzenia można przeczytać TUTAJ. Więcej na ten temat będzie można przeczytać również w majowym numerze miesięcznika Forum Branżowe.

KRISPOL informuje, że był pierwszym producentem stolarki, który został uwzględniony na Liście Zielonych Urządzeń i Materiałów . Obecnie w zestawieniu można znaleźć również produkty firm Plastbud oraz Wiśniowski.

Radosław Gibki, dyrektor sprzedaży krajowej KRISPOL:

Mając na uwadze skalę problemu smogu w Polsce, a także liczbę domów, które w naszym kraju potrzebują gruntownych remontów – konsekwentnie staramy się edukować inwestorów właściwie we wszystkich kanałach komunikacji KRISPOL. Chcemy zwrócić uwagę na nowelizację programu. Uproszczone warunki w znacznym stopniu ułatwiły korzystanie z pomocy. Cieszy nas, że wysokie parametry użytkowe, techniczne i cieplne pozwoliły zaklasyfikować nasze produkty na listę ZUiM, która w restrykcyjny sposób weryfikuje okna, bramy czy drzwi.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podał 6 maja, że odnotowano rekord liczby złożonych tygodniowo wniosków – było ich aż 4121. – Według stanu na koniec kwietnia 2021 r. wpłynęło w sumie 241 126 wniosków, w których ubiegano się o dofinansowanie o wartości 4 287 694 576 zł. W ramach podwyższonego poziomu dofinansowania złożono 21 834 wnioski, a wartości dotacji wyniosła 476 407 742 zł – czytamy w komunikacie NFOŚiGW. Więcej na ten temat TUTAJ.

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1