KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

Red.: |Data publikacji:

Produkty firmy KRISPOL znalazły się na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów dedykowanych do programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Był to pierwszy producent stolarki, który został uwzględniony w tym zestawieniu. Obecnie na liście są również produkty firm Plastbud oraz Wiśniowski.

Wspomniana lista została stworzona przez Instytut Ochrony Środowiska przy współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to zestawienie urządzeń i materiałów, zweryfikowanych pod kątem wymogów programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Lista dostępna jest TUTAJ.

Producenci stolarki mogą zostać uwzględnieni w kategorii „Materiały budowlane” w podkategoriach:

  • Okna / drzwi balkonowe / drzwi tarasowe
  • Drzwi zewnętrzne / bramy garażowe

W celu zgłoszenia produktów należy zarejestrować się w serwisie. – Niniejszy panel dotyczy wyłącznie producentów oraz generalnych (przedstawiciel na Polskę) dystrybutorów urządzeń grzewczych i urządzeń OZE oraz materiałów budowlanych, przeznaczonych do instalowania w budownictwie indywidualnym i spełniających wymagania techniczne programu priorytetowego Czyste Powietrze – czytamy na stronie internetowej lista-zum.ios.edu.pl.

O znaczeniu ekologii oraz programów modernizacyjnych dla branży stolarki głośno komunikowano podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online, które odbyło się w dniach 20-21 kwietnia 2021 roku. Podczas spotkania wybrzmiał również temat przyciągania inwestorów argumentami sprzedażowymi w postaci programów dofinansowania zakupu stolarki przeznaczonej do termomodernizacji budynków. Relację z tego wydarzenia można przeczytać TUTAJ. Więcej na ten temat będzie można przeczytać również w majowym numerze miesięcznika Forum Branżowe.

KRISPOL informuje, że był pierwszym producentem stolarki, który został uwzględniony na Liście Zielonych Urządzeń i Materiałów . Obecnie w zestawieniu można znaleźć również produkty firm Plastbud oraz Wiśniowski.

Radosław Gibki, dyrektor sprzedaży krajowej KRISPOL:

Mając na uwadze skalę problemu smogu w Polsce, a także liczbę domów, które w naszym kraju potrzebują gruntownych remontów – konsekwentnie staramy się edukować inwestorów właściwie we wszystkich kanałach komunikacji KRISPOL. Chcemy zwrócić uwagę na nowelizację programu. Uproszczone warunki w znacznym stopniu ułatwiły korzystanie z pomocy. Cieszy nas, że wysokie parametry użytkowe, techniczne i cieplne pozwoliły zaklasyfikować nasze produkty na listę ZUiM, która w restrykcyjny sposób weryfikuje okna, bramy czy drzwi.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podał 6 maja, że odnotowano rekord liczby złożonych tygodniowo wniosków – było ich aż 4121. – Według stanu na koniec kwietnia 2021 r. wpłynęło w sumie 241 126 wniosków, w których ubiegano się o dofinansowanie o wartości 4 287 694 576 zł. W ramach podwyższonego poziomu dofinansowania złożono 21 834 wnioski, a wartości dotacji wyniosła 476 407 742 zł – czytamy w komunikacie NFOŚiGW. Więcej na ten temat TUTAJ.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1