Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

Red.: MR |Data publikacji: 2021-05-09

Padł właśnie rekord jeśli chodzi o liczbę wniosków złożonych w programie Czyste Powietrze. W ostatnim tygodniu kwietnia wpłynęło ich 4121.

NFOŚiGW poinformował, że w dniach od 24 do 30 kwietnia wpłynęło aż 4 121 wniosków o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. Urzędnicy ocenili, że wartość dotacji wynosi ponad 63, 83 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone na wymianę źródeł ciepła oraz renowację, poprawiającą wydajność energetyczną budynku, a więc także wymianę okien i drzwi. Urzędnicy poinformowali także, że od początku trwania programu do końca kwietnia tego roku wpłynęło 241 126 wniosków, a kwota dofinansowania wyniosła ponad 4,28 mld zł.

Fundusz podjął kolejny krok, który ma prowadzić do zwiększenia popularności programu Czyste Powietrze. NFOŚiGW rozpoczął właśnie współpracę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kooperacja polegać będzie na edukacji i informowaniu ludzi zamieszkujących tereny wiejskie o zanieczyszczeniu powietrza i negatywnym jego wpływie na zdrowie człowieka, ale i na środowisko. O innych zmianach, jakie ostatnio zostały wprowadzone do programu Czyste Powietrze pisaliśmy TUTAJ.

Na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów dedykowanych do programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej można znaleźć pierwsze produkty stolarki. Wspomniana lista została stworzona przez Instytut Ochrony Środowiska przy współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to zestawienie urządzeń i materiałów, zweryfikowanych pod kątem wymogów programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Więcej na ten temat TUTAJ.

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1