Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

Red.: RK |Data publikacji: 2020-08-10

W najstarszym zakładzie Grupy Q4Windows, produkującym okna i drzwi PCW, wykryto koronawirusa już u kilkunastu pracowników. Jest to już 7 proc. całej załogi. Sanepid zdecydował o kwarantannie, poddano badaniom część pracowników włącznie z zarządem spółki, a zakład został zamknięty na czas dezynfekcji.

Koszaliński zakład PUF oraz jego biura zostały w piątek zamknięte, a wszystkie pomieszczenia zostały poddane dezynfekcji. Zatrudnionych jest tam 200 osób. Na stronie internetowej spółki pojawił się stosowny komunikat.

Sanepid prowadzi wywiad epidemiologiczny. Kolejne osoby, które są zagrożone są poddawane badaniom. Myślę, że ta sytuacja w najbliższych dniach się wyjaśni – powiedział lokalnej rozgłośni  prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Jak wynika z naszych informacji, po przeprowadzeniu w zakładzie dezynfekcji wznowiono w nim pracę.

Zagrożenie koronawirusem wciąż aktualne

Pisaliśmy niedawno o przypadkach choroby u pracowników Fakro i Wiśniowskiego w Nowym Sączu, przedtem o Veluxie, o Eko-Oknach i Classenie na Śląsku. To dowód na to, że zagrożenie koronowirusem występuje w całej Polsce, niezależnie od regionu. Dotychczas były to jednak pojedyncze przypadki, a ich wykrycie nie wiązało się z zamknięciem całego zakładu, a co najwyżej poddaniu kwarantannie jednej zmiany. Teraz po raz pierwszy jest inaczej – zamknięto cały zakład! Większość z ns jest sobie w stanie wyliczyć potencjalne straty…

Od dawna postulujemy konieczność zapewnienia bezpieczeństwa w salonach okienno-drzwiowych i w wykonywanych usługach. Zwracamy uwagę na wzmożoną czujność w zakładach produkcyjnych, a jak to czynić pokazaliśmy na przykładzie Fakro. Jeżeli są jakieś wątpliwości, jeśli potrzebna jest konsultacja – polecamy kontakt z Sanepidem lub z koordynatorem programu #KlientBezpieczny.

Zobacz również

Monolit zwiększa zatrudnienie

Monolit zwiększa zatrudnienie

Monolit z Zambrowa stale się rozwija. Producent stolarki planuje zwiększenie mocy produkcyjnyej, a także zatrudnienie nowych pracowników.

Początki produkcji były w garażu – Fakro ma już 30 lat

Początki produkcji były w garażu – Fakro ma już 30 lat

W styczniu tego roku Fakro obchodzi 30-lecie działalności, Firma obecnie składa się z 11 spółek produkcyjnych i 17 dystrybucyjnych.

Rozwój G-U po udanym 2020 roku

Rozwój G-U po udanym 2020 roku

G-U zalicza miniony rok do udanych, firma zanotowała wzrost sprzedaży. W tym roku firma otworzyła halę do konfekcjonowania progów.

1