Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

Red.: RK |Data publikacji: 2020-08-10

W najstarszym zakładzie Grupy Q4Windows, produkującym okna i drzwi PCW, wykryto koronawirusa już u kilkunastu pracowników. Jest to już 7 proc. całej załogi. Sanepid zdecydował o kwarantannie, poddano badaniom część pracowników włącznie z zarządem spółki, a zakład został zamknięty na czas dezynfekcji.

Koszaliński zakład PUF oraz jego biura zostały w piątek zamknięte, a wszystkie pomieszczenia zostały poddane dezynfekcji. Zatrudnionych jest tam 200 osób. Na stronie internetowej spółki pojawił się stosowny komunikat.

Sanepid prowadzi wywiad epidemiologiczny. Kolejne osoby, które są zagrożone są poddawane badaniom. Myślę, że ta sytuacja w najbliższych dniach się wyjaśni – powiedział lokalnej rozgłośni  prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Jak wynika z naszych informacji, po przeprowadzeniu w zakładzie dezynfekcji wznowiono w nim pracę.

Zagrożenie koronawirusem wciąż aktualne

Pisaliśmy niedawno o przypadkach choroby u pracowników Fakro i Wiśniowskiego w Nowym Sączu, przedtem o Veluxie, o Eko-Oknach i Classenie na Śląsku. To dowód na to, że zagrożenie koronowirusem występuje w całej Polsce, niezależnie od regionu. Dotychczas były to jednak pojedyncze przypadki, a ich wykrycie nie wiązało się z zamknięciem całego zakładu, a co najwyżej poddaniu kwarantannie jednej zmiany. Teraz po raz pierwszy jest inaczej – zamknięto cały zakład! Większość z ns jest sobie w stanie wyliczyć potencjalne straty…

Od dawna postulujemy konieczność zapewnienia bezpieczeństwa w salonach okienno-drzwiowych i w wykonywanych usługach. Zwracamy uwagę na wzmożoną czujność w zakładach produkcyjnych, a jak to czynić pokazaliśmy na przykładzie Fakro. Jeżeli są jakieś wątpliwości, jeśli potrzebna jest konsultacja – polecamy kontakt z Sanepidem lub z koordynatorem programu #KlientBezpieczny.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1