Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

Red.: RK |Data publikacji: 2020-08-10

W najstarszym zakładzie Grupy Q4Windows, produkującym okna i drzwi PCW, wykryto koronawirusa już u kilkunastu pracowników. Jest to już 7 proc. całej załogi. Sanepid zdecydował o kwarantannie, poddano badaniom część pracowników włącznie z zarządem spółki, a zakład został zamknięty na czas dezynfekcji.

Koszaliński zakład PUF oraz jego biura zostały w piątek zamknięte, a wszystkie pomieszczenia zostały poddane dezynfekcji. Zatrudnionych jest tam 200 osób. Na stronie internetowej spółki pojawił się stosowny komunikat.

Sanepid prowadzi wywiad epidemiologiczny. Kolejne osoby, które są zagrożone są poddawane badaniom. Myślę, że ta sytuacja w najbliższych dniach się wyjaśni – powiedział lokalnej rozgłośni  prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Jak wynika z naszych informacji, po przeprowadzeniu w zakładzie dezynfekcji wznowiono w nim pracę.

Zagrożenie koronawirusem wciąż aktualne

Pisaliśmy niedawno o przypadkach choroby u pracowników Fakro i Wiśniowskiego w Nowym Sączu, przedtem o Veluxie, o Eko-Oknach i Classenie na Śląsku. To dowód na to, że zagrożenie koronowirusem występuje w całej Polsce, niezależnie od regionu. Dotychczas były to jednak pojedyncze przypadki, a ich wykrycie nie wiązało się z zamknięciem całego zakładu, a co najwyżej poddaniu kwarantannie jednej zmiany. Teraz po raz pierwszy jest inaczej – zamknięto cały zakład! Większość z ns jest sobie w stanie wyliczyć potencjalne straty…

Od dawna postulujemy konieczność zapewnienia bezpieczeństwa w salonach okienno-drzwiowych i w wykonywanych usługach. Zwracamy uwagę na wzmożoną czujność w zakładach produkcyjnych, a jak to czynić pokazaliśmy na przykładzie Fakro. Jeżeli są jakieś wątpliwości, jeśli potrzebna jest konsultacja – polecamy kontakt z Sanepidem lub z koordynatorem programu #KlientBezpieczny.

Zobacz również

BAU 2021 to już tylko targi online zamiast hybrydowych

BAU 2021 to już tylko targi online zamiast hybrydowych

Targi Monachijskie poinformowały, że nadchodząca edycja targów BAU odbędzie się jednak tylko w formule online. Decyzję podjęto po analizie wyników ostatniej ankiety przeprowadzonej wśród wystawców.

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Forbes ogłosił ranking najbogatszych self-made kobiet Ameryki. Na pierwszym miejscu uplasowała się Diane Hendricks, właścicielka ABC Supply, hurtowego dystrybutora pokryć dachowych, sidingów i okien w Ameryce.

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Somfy podsumowało trzy kwartały. W tym okresie wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła 937,2 mln euro w stosunku do 916,5 mln w 2019 r.

1