Koronawirus w firmie Classen-Pol!

Red.: MR |Data publikacji: 2020-06-26

W fabryce firmy Classen-Pol w Zwonowicach wykryto u jednego z pracowników wirusa SARS-CoV-2. Na szczęście był to pojedynczy przypadek.

W tak dużej fabryce, jaką jest zakład Classen-Polu, pracuje kilkaset osób. Przez miesiące pandemii firmie udało się zachować stan bez chorych. Jednak pod koniec zeszłego tygodnia wykryto, że jeden z pracowników produkcji jest zarażony koronawirusem. Classen-Pol przyznał, że na szczęście pracował on na samodzielnym, wyizolowanym stanowisku i miał bardzo mały kontakt z innymi współpracownikami. Firma jednak przeprowadziła testy u osób, które mogły mieć w fabryce potencjalny kontakt z chorym. Wyniki testów były na szczęście negatywne.

Fabryka przeprowadziła dezynfekcję hali oraz zaplecza socjalnego. Wciąż obowiązują tu zasady dotyczące bezpieczeństwa. Pracownicy są zobowiązani do noszenia masek i przyłbic, muszą je zakładać także osoby wjeżdżające na teren zakładu. Classen-Pol jest kolejną firmą z branży stolarki, w której odnotowano pracowników zarażonych koronawirusem – pisaliśmy o przypadkach w firmach Eko-Okna (TUTAJ) i Velux (TUTAJ). Dodajmy jednak, że każda z firm bardzo szybko zareagowała, przeprowadzając m.in. dezynfekcję i badając pracowników, którzy mogli mieć kontakt z zarażonymi. Dzięki tym procedurom fabryki bezpiecznie mogły kontynuować działalność.

Zobacz również

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Forbes ogłosił ranking najbogatszych self-made kobiet Ameryki. Na pierwszym miejscu uplasowała się Diane Hendricks, właścicielka ABC Supply, hurtowego dystrybutora pokryć dachowych, sidingów i okien w Ameryce.

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Somfy podsumowało trzy kwartały. W tym okresie wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła 937,2 mln euro w stosunku do 916,5 mln w 2019 r.

Wiśniowski uruchomił sklep internetowy!

Wiśniowski uruchomił sklep internetowy!

Firma Wiśniowski uruchomiła właśnie  sklep internetowy. Póki co znaleźć w nim można m.in. ogrodzenia, furtki, bramy wjazdowe skrzydłowe i przesuwne oraz bramy garażowe segmentowe. Wkrótce mają być w nim dostępne okna, drzwi zewnętrzne i bramy garażowe uchylne.

1