Koronawirus także w Eko-Oknach!

Autor: |Data publikacji:

Jak podał wicepremier Jacek Sasin, wśród przebadanych ostatnio górników 17 proc. to osoby, u których stwierdzono koronawirusa. Na terenie województwa śląskiego osób takich jest obecnie 4 tysiące. Jedną z nich jest Ona – pracownica Eko-Okien.

W poniedziałek po Majówce Ona jak zwykle przyjechała do pracy na linii zakładu nr 3 w Kornicach i według świadków, po 2 godzinach odebrała telefon. Okazało się, że badanie jej męża potwierdziło obecność u niego wirusa i chorobę COVID-19. W związku z tym Ona miała obowiązek zwolnić się z pracy, wrócić do domu, poddać się testowi i ścisłej kwarantannie. Tak zrobiła, a po tygodniu dowiedziała się o pozytywnym wyniku testu. Razem z nią na obserwację Sanepid skierował wszystkich pracowników zmiany w zakładzie nr 3, z którymi pracowała Ona. W Eko-Oknach natychmiast podjęto działania przewidziane procedurami: nie tylko całą zmianę z tej linii odesłano do domów, ale też ich stanowiska poddano ozonowaniu. Druga zmiana pracowała na nich już bez zakłóceń. Bez przerw produkcja odbywała się również na liniach obok.

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o zamknięciu z powodu zakażenia koronawirusem fabryki okien w USA. Teraz mamy do czynienia z pierwszym przypadkiem potwierdzenia choroby COViD-19 wśród załogi Eko-Okien. Spółka zatrudnia setki mieszkańców powiatów wodzisławskiego i rybnickiego, gdzie, niestety, stwierdzono dużo zakażeń koronawirusem. Na terenie działania Sanepidów w Wodzisławiu Śląskim i Rybniku (stan na 12.05.) ujawniono 793 przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Gdyby zastosować 17-procentowy wskaźnik premiera Sasina, to mogło by się okazać, że wśród 6 tysięcy pracowników Eko-Okien jest tysiąc osób zakażonych! To pokazuję potencjalną skalę problemu. Na szczęście nie wszyscy pracownicy w Kornicach są byłymi górnikami lub żonami górników. Większość też przechodzi tę chorobę niemal bezobjawowo. Miejmy nadzieję, że wobec rosnącej liczby stwierdzonych przypadków COVID-19 na Śląsku, zaraza ominie jednak tamtejsze zakłady produkujące stolarkę, bo i bez niej kłopotów w czasie pandemii mają wystarczająco…

Przypomnijmy, że Eko-Okna to największy producent okien w Europie według zestawienia Centrum Analiz Branżowych. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1