Zmiany w strukturze Grupy Mercor

Red.: MH |Data publikacji: 2021-07-21

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa firmy MERCOR – lidera segmentu zabezpieczeń p-poż. Prezes gdańskiej spółki, Krzysztof Krempeć, przybliżył wyniki finansowe za rok obrotowy 2020/21 oraz plany zmian strukturalnych.

Zrelacjonował także sukcesy firmy w trudnym okresie pandemii i wyjawił strategię na lata 2020/23. Pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ. Grupa MERCOR w najbliższym czasie zamierza m.in. poszerzać zakres swojej działalności w obszarze prac badawczo-rozwojowych (nowe projekty), zrównoważonego rozwoju, a także automatyzacji linii produkcyjnej.

Na konferencji zarząd przypomniał o produktach, które są filarem sprzedaży firmy w pionie oddymiania, przede wszystkim o klapach mcrUltra Thermfilar. Była też mowa o głównym driverze produkcji, czyli płytach mcr Sillboard. Pomyślnie zakończono badania wewnętrzne i sfinalizowano pełną automatyzację produkcji. W toku jest 30 nowych projektów w ramach R&D.

Plany firmy przewidują znaczne zmiany w strukturze Grupy, ściśle powiązane z projektami w zakresie produkcji, działań na rynku międzynarodowym i przewidywanych wyników finansowych. Powołano spółkę w Wielkiej Brytanii, by wzmocnić rynek eksportowy. Kolejna nowa spółka MCR SOL ENERGY ma skupić się natomiast na uruchomieniu farmy fotowoltaicznej  w ramach strategii zwiększenia efektywności energetycznej.

Prezes Krzysztof Krempeć powiadomił o podpisaniu listu intencyjnego z ELMECH-ASE Sp. z o.o. i planach przejęcia w tej spółce 50 proc. udziałów. Jej magazyny energii tworzone pod indywidualne zamówienia firm pozwolą na optymalizację zakupu energii z sieci i na zarządzanie własnymi zasobami energii. Na razie data finalizacji transakcji owiana jest tajemnicą, ale liczymy, że już niebawem ogłosimy termin kolejnego sukcesu Grupy MERCOR.

Zobacz również

Wielkie zmiany w AIB

Wielkie zmiany w AIB

AIB w pierwszym półroczu otworzyło nową fabrykę, zmieniło logotyp i utworzyło nowa markę AIB+. Planuje także uruchomienie nowej linii.

SCM wyda 100 mln euro na badania

SCM wyda 100 mln euro na badania

SCM planuje wydać 100 mln euro na badania i rozwój. Połowę wydatków sfinansuje z linii kredytowej od Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Polska z dużym wpływem na wyniki Grupy Schüco

Polska z dużym wpływem na wyniki Grupy Schüco

Grupa Schüco zamknęła rok 2020 z obrotami w wysokości 1,695 mld euro, co było nieznacznie gorszym wynikiem niż ten osiągnięty w 2019 roku. Okazuje się, że Polska odegrała kluczową rolę przy odnotowanych przez firmę wzrostach sprzedaży działu tworzyw sztucznych.

1