Zmiany w strukturze Grupy Mercor

Autor: |Data publikacji:

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa firmy MERCOR – lidera segmentu zabezpieczeń p-poż. Prezes gdańskiej spółki, Krzysztof Krempeć, przybliżył wyniki finansowe za rok obrotowy 2020/21 oraz plany zmian strukturalnych.

Zrelacjonował także sukcesy firmy w trudnym okresie pandemii i wyjawił strategię na lata 2020/23. Pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ. Grupa MERCOR w najbliższym czasie zamierza m.in. poszerzać zakres swojej działalności w obszarze prac badawczo-rozwojowych (nowe projekty), zrównoważonego rozwoju, a także automatyzacji linii produkcyjnej.

Na konferencji zarząd przypomniał o produktach, które są filarem sprzedaży firmy w pionie oddymiania, przede wszystkim o klapach mcrUltra Thermfilar. Była też mowa o głównym driverze produkcji, czyli płytach mcr Sillboard. Pomyślnie zakończono badania wewnętrzne i sfinalizowano pełną automatyzację produkcji. W toku jest 30 nowych projektów w ramach R&D.

Plany firmy przewidują znaczne zmiany w strukturze Grupy, ściśle powiązane z projektami w zakresie produkcji, działań na rynku międzynarodowym i przewidywanych wyników finansowych. Powołano spółkę w Wielkiej Brytanii, by wzmocnić rynek eksportowy. Kolejna nowa spółka MCR SOL ENERGY ma skupić się natomiast na uruchomieniu farmy fotowoltaicznej  w ramach strategii zwiększenia efektywności energetycznej.

Prezes Krzysztof Krempeć powiadomił o podpisaniu listu intencyjnego z ELMECH-ASE Sp. z o.o. i planach przejęcia w tej spółce 50 proc. udziałów. Jej magazyny energii tworzone pod indywidualne zamówienia firm pozwolą na optymalizację zakupu energii z sieci i na zarządzanie własnymi zasobami energii. Na razie data finalizacji transakcji owiana jest tajemnicą, ale liczymy, że już niebawem ogłosimy termin kolejnego sukcesu Grupy MERCOR.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1