Kolejni polscy producenci przekroczyli 100 mln zł przychodu

Red.: PG |Data publikacji: 2021-07-07

Jak wynika z danych sprzedażowych za 2020 rok, trzech kolejnych producentów stolarki z naszego kraju odnotowało obroty przekraczające 100 mln zł. Tym samym elitarne grono takich firm ma już ponad 20 członków.

Trio producentów, które przekroczyło magiczną granicę 100 mln zł przychodu to:

Co ciekawe, żadna z tych firm w 2019 roku nie przekroczyła 90 mln przychodu, zatem w 2020 roku odnotowały one solidne wzrosty. W przypadku Awiluxu dynamika wzrostu wyniosła 18,9 proc., Vidok odnotował wzrost na poziomie 20, proc. a dynamika wzrostu w KM Okno to 24,4 proc.

Każdy z tego tria producentów prezentuje inną filozofię prowadzenia biznesu. Vidok stawia na sprzedaż krajową (eksport to tylko 32 proc. sprzedaży tej firmy). Pozostałych dwóch producentów większość swoich produktów sprzedaje za granicę – udział eksportu w KM Okno wynosi 60 proc. a w przypadku firmy Awilux aż 76 proc.

Więcej na temat firm, które przekroczyły 100 mln przychodu w 2020 roku usłyszą Państwo w dziesiątym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”, który swoją premierę miał 7 lipca 2021 roku. Zachęcamy do wysłuchania audycji, którą prowadzą Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) oraz Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych). W tym odcinku mówią ponadto o zeszłorocznej sprzedaży okien w Polsce oraz o prognozach menadżerów branży stolarki, którzy przewidują, jak będą zmieniać się ceny okien w naszym kraju do końca 2021 roku.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1