Kolejne inwestycje w produkcję szkła w Europie

Red.: |Data publikacji:

Producenci szkła inwestują w produkcję. Największe nakłady na rozwój zapowiedział ostatnio turecki Şişecam. Inwestycje planuje także Guardian

Şişecam poinformował, że planuje wydać około 470 mln dolarów w rozwój mocy produkcyjnych w swoich dwóch zakładach. Powstaną dwie linie do produkcji szkła float w Turcji, produkty mają być przeznaczone na rynek budowlany i motoryzacyjny. Firma podała, że wydajność jednej z linii będzie wynosiła 1200 ton dziennie, co jest jedną z największych inwestycji na świecie. Szkło trafi na rynek budowlany. Po zakończeniu tych inwestycji możliwości produkcyjne firmy zwiększą się o 30 proc.

Foto: Şişecam

Natomiast Guardian Glass poinformował, że w zakładzie w Riazaniu w Rosji planuje oddać do użytku linię do produkcji szkła laminowanego typu jumbo. Inwestycja jest odpowiedzią na rosnący popyt na szkło laminowane na rynku budowlanym. Guardian planuje uruchomienie nowej linii na początku drugiego kwartału 2023 r.

Firmy inwestują w moce produkcyjne zakładach w Europie ze względu na duży popyt na szkło, szczególnie na rynku budowlanym i motoryzacyjnym. Dzięki inwestycjom w produkcję szyb, zwiększona podaż tego surowca może zaspokoić duże potrzeby rynku budowlanego. Niedawno pisaliśmy  inwestycjach Saint-Gobain. Z czego wynikają problemy na rynku szkła? Tłumaczymy to w artykule„Szkła brakuje, choć produkujemy więcej”.

Zobacz również

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Roltec zbuduje we Wrocławiu nową fabrykę do wytwarzania paneli fotowoltaicznych. Szklane panele mogą stanowić część szklanej fasady.

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Podczas webinarium z 1 grudnia 2022 roku poznaliśmy założenia i szczegóły Koalicji Termomodernizacji, która ma pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. Obecnie trwają zapisy do tej inicjatywy.

Kolejny dobry rok Budvaru

Kolejny dobry rok Budvaru

Budvar Centrum odnotuje w tym roku 25-proc. wzrost liczby sprzedanych okien, większy za granicą niż w Polsce. Szacuje się, że wartościowo ten wzrost będzie jeszcze większy.

1