Wkrótce ruszy nowoczesna linia szkła w Wielkiej Brytanii

Red.: |Data publikacji:

Saint-Gobain już wkrótce odda do użytku nowy piec do produkcji szkła. Znajduje się on w fabryce Eggborough w Wielkiej Brytanii.

Saint-Gobain jest właśnie na półmetku inwestycji w hucie szkła w Eggborough w Wielkiej Brytanii. Firma zdecydowała się w kwietniu tego roku na modernizację swojego zakładu. Fabryka miała być kompletnie przebudowana, a ponadto planowana była instalacja jednego z najnowocześniejszych pieców do produkcji szkła płaskiego. Saint-Gobain podliczyło, że wartość inwestycji to ok. 30 mln funtów. To największe prace inwestycyjne prowadzone przez francuski koncern od momentu, gdy fabryka powstała, czyli w 2000 r.

Huta Saint-Gobain w Eggborough w Wielkiej Brytanii.

Saint-Gobain planuje zakończenie prac budowlano-modernizacyjnych pod koniec lata tego roku. Nowy piec zastąpi stary, którego czas eksploatacji dobiegł końca. Ponadto nowa instalacja będzie zużywała mniej energii, jednocześnie wzrosną moce produkcyjne fabryki. Inwestycja w Eggborough jest strategiczna dla Saint-Gobain ze względu na obsługę rosnącego rynku okiennego. Zmodernizowana fabryka będzie oferować nowoczesne produkty dla przemysłu okiennego w Wielkiej Brytanii.

O obecnej sytuacji na rynku szkła pisaliśmyTUTAJ.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1