Wkrótce ruszy nowoczesna linia szkła w Wielkiej Brytanii

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-24

Saint-Gobain już wkrótce odda do użytku nowy piec do produkcji szkła. Znajduje się on w fabryce Eggborough w Wielkiej Brytanii.

Saint-Gobain jest właśnie na półmetku inwestycji w hucie szkła w Eggborough w Wielkiej Brytanii. Firma zdecydowała się w kwietniu tego roku na modernizację swojego zakładu. Fabryka miała być kompletnie przebudowana, a ponadto planowana była instalacja jednego z najnowocześniejszych pieców do produkcji szkła płaskiego. Saint-Gobain podliczyło, że wartość inwestycji to ok. 30 mln funtów. To największe prace inwestycyjne prowadzone przez francuski koncern od momentu, gdy fabryka powstała, czyli w 2000 r.

Huta Saint-Gobain w Eggborough w Wielkiej Brytanii.

Saint-Gobain planuje zakończenie prac budowlano-modernizacyjnych pod koniec lata tego roku. Nowy piec zastąpi stary, którego czas eksploatacji dobiegł końca. Ponadto nowa instalacja będzie zużywała mniej energii, jednocześnie wzrosną moce produkcyjne fabryki. Inwestycja w Eggborough jest strategiczna dla Saint-Gobain ze względu na obsługę rosnącego rynku okiennego. Zmodernizowana fabryka będzie oferować nowoczesne produkty dla przemysłu okiennego w Wielkiej Brytanii.

O obecnej sytuacji na rynku szkła pisaliśmyTUTAJ.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1