Kolejne inwestycje w produkcję szkła w Europie

Autor: |Data publikacji:

Producenci szkła inwestują w produkcję. Największe nakłady na rozwój zapowiedział ostatnio turecki Şişecam. Inwestycje planuje także Guardian. 

Şişecam poinformował, że planuje wydać około 470 mln dolarów w rozwój mocy produkcyjnych w swoich dwóch zakładach. Powstaną dwie linie do produkcji szkła float w Turcji, produkty mają być przeznaczone na rynek budowlany i motoryzacyjny. Firma podała, że wydajność jednej z linii będzie wynosiła 1200 ton dziennie, co jest jedną z największych inwestycji na świecie. Szkło trafi na rynek budowlany. Po zakończeniu tych inwestycji możliwości produkcyjne firmy zwiększą się o 30 proc.

Foto: Şişecam

Natomiast Guardian Glass poinformował, że w zakładzie w Riazaniu w Rosji planuje oddać do użytku linię do produkcji szkła laminowanego typu jumbo. Inwestycja jest odpowiedzią na rosnący popyt na szkło laminowane na rynku budowlanym. Guardian planuje uruchomienie nowej linii na początku drugiego kwartału 2023 r.

Firmy inwestują w moce produkcyjne zakładach w Europie ze względu na duży popyt na szkło, szczególnie na rynku budowlanym i motoryzacyjnym. Dzięki inwestycjom w produkcję szyb, zwiększona podaż tego surowca może zaspokoić duże potrzeby rynku budowlanego. Niedawno pisaliśmy  inwestycjach Saint-Gobain. Z czego wynikają problemy na rynku szkła? Tłumaczymy to w artykule„Szkła brakuje, choć produkujemy więcej”.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.