Kolejne firmy w Polsce otwierają sklepy online

Red.: MR |Data publikacji: 2020-11-19

Producenci i dostawcy rozwijają nowe kanały sprzedaży. Kolejne firmy w Polsce otworzyły sklepy internetowe.

Yawal poinformował właśnie, że zarząd podjął decyzję o „cyfryzacji procesu zakupowego”. Firma będzie prowadzić sprzedaż za pośrednictwem platformy internetowej. Jest to narzędzie przeznaczone do obsługi partnerów biznesowych firmy. Dzięki platformie uda się skrócić czas realizacji zlecenia, bo proces zakupowy będzie zautomatyzowany. Yawal wymienia zalety platformy, takie jak: standaryzacja i transparentność. Z nowego rozwiązania korzystają dwie firmy w Grupie: Yawal i Final. Dostęp do sklepu jest możliwy za pośrednictwem głównych stron internetowych firm.

Alumaster to kolejna firma, która uruchomiła platformę internetową dla swoich klientów. Jest to rozwiązanie, które służy do komunikacji między dostawcą, a klientem typu B2B. Za pomocą tego narzędzia cyfrowego firmy mogą składać zamówienia, sprawdzić jego status, a także mają dostęp do warunków handlowych czy historii zakupów. Platforma została udostępniona w marcu w tym roku i okazała się dobrym narzędziem wspierającym dział sprzedaży w Alumaster.

Sklep internetowy ze stolarką otworzyły także Eko-Okna. O pracach nad nową platformą sprzedażową Window4u.eu pisaliśmy TUTAJ. Producent stosuje nowe narzędzie do wsparcia swoich partnerów handlowych – dystrybutorów, ale sklep jest kierowany także do klienta indywidualnego.

Budvar Centrum również otworzył sklep internetowy, który działa on od 20 kwietnia. Jest to narzędzie wspierające dystrybutorów. Do współpracy zostały zaproszone biura handlowe, franczyzowe i część dilerów. Jest to rozwiązanie, które umożliwia przekierowanie sprzedaży do konkretnego partnera biznesowego firmy. W sklepie Budvaru klienci indywidualni mogą kupić okna, drzwi z PCW oraz rolety.

Budvar Centrum ocenia:

Dziś, po blisko pół roku działania sklepu, jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. Nasze założenia biznesowe realizują się i ciągle rozwijamy platformę sklepu o nowe funkcjonalności i asortyment. Już na początku przyszłego roku Budvar rozpocznie sprzedaż e-commerce także na rynkach zagranicznych.

 

Zobacz również

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

W ostatnim tygodniu kwietnia Polacy złożyli rekordową liczę wniosków w ramach programu Czyste Powietrze - 4121.

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Saint-Gobain podsumował pierwszy kwartał pod względem handlowym. Sprzedaż była wyższa w porównaniu do 2020 r. o 14,3 proc.

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

Produkty firmy KRISPOL znalazły się na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów dedykowanych do programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Był to pierwszy producent stolarki, który został uwzględniony w tym zestawieniu. Obecnie na liście są również produkty firm Plastbud oraz Wiśniowski.

1