Karuzela kadrowa ciągle w ruchu

Red.: RK |Data publikacji: 2021-05-14

Sytuacja w gospodarce i na rynku budowlanym jest nader dynamiczna, co na pewno ma wpływ na zmiany strategii firm i poszukiwania nowych menedżerów do realizacji tych zmian. W ostatnim czasie odnotowaliśmy kilka zmian kadrowych również w naszej branży.

fot.wikimedia.org

Nie tak dawno pisaliśmy o rozstaniu się z firmą Wiśniowski pana Grzegorza Filipka, kierującego tam marketingiem segmentu stolarki tworzywowej, aluminiowej i stalowej. Dzisiaj już wiemy, że zastąpił go na stanowisku Ireneusz Wierciak, który przez 13 lat pracował dla firmy Pagen, jako sprzedawca, szef sieci handlowej, a wreszcie jako Business Development Manager. W Wiśniowskim Ireneusz Wierciak objął stanowisko Product Marketing Manager PVC ALU Steel. Wierciak jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz zarządzania produkcją na krakowskiej AGH.

Zmiany kadrowe dotyczą również Deceunincka, który na stanowisku Dyrektora Sprzedaży Systemów Okiennych regionu Zachód zatrudnił Roberta Chałubińskiego. Zaczynał on swoją karierę w branży okiennej przed 22 latami w Alwie ze Sławna, gdzie był m.in. montażystą i serwisantem. Następnie pracował jako przedstawiciel handlowy w Würth, by wreszcie osiąść w Gealanie, gdzie pełnił funkcję kierownika regionalnego na teren zachodniej Polski. W firmie ze Rzgowa przepracował niemal 15 lat, a obecnie podjął się pracy dla Deceunincka. Robert Chałubiński jest absolwentem Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku.

W ostatnich dniach odnotowaliśmy również awans Grzegorza Sałka w firmie Atut-Bis z Wrześni. Przed rokiem podjął on tu pracę po rozstaniu się z firmą Petecki, gdzie pracował przez 16 lat i pełnił rolę Dyrektora Generalnego. W Atut-Bis, który jest firmą dystrybuującą wyroby stolarki budowlanej, zaangażowany jest obecnie na stanowisku Dyrektora Zarządzającego. Grzegorz Sałek jest absolwentem zarządzania i marketingu Uniwersytetu Łódzkiego oraz Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1