Już po świętach Velux wznowi produkcję w Europie

Red.: RK |Data publikacji: 2020-04-07

Bardzo pozytywne sygnały płyną od kierownictwa Grupy VELUX. Po dramatycznej marcowej decyzji o wstrzymaniu produkcji okien, kierownictwo grupy podjęło właśnie kolejną, tym razem o stopniowym powrocie do pełni mocy produkcyjnych.

Przypomnijmy, że w obliczu pandemii, mniejszego popytu i pełnych magazynów Grupa Velux podjęła 19 marca decyzję o wstrzymaniu produkcji okien w swoich czterech zakładach we Francji. Następnie w dniu 29 marca wstrzymano produkcję zakładów w Niemczech, Danii, na Węgrzech, na Słowacji oraz w polskich zakładach w Namysłowie i Gnieźnie. Dobra wiadomość jest taka, że właśnie podjęto decyzję o stopniowym przywracaniu mocy produkcyjnych we wszystkich zakładach Veluxa w całej Europie, poczynając od poświątecznego wtorku.

Decyzja ta dotyczy również polskich spółek NB Polska (fabryki w Gnieźnie) oraz NM Polska (fabryka w Namysłowie), gdzie łącznie pracuje ponad 1500 osób. W pierwszym etapie zakłady Veluxa pracować będą na “pół gwizdka”: 3 dni w tygodniu. Liczba dni roboczych zostanie w razie potrzeby skorygowana w zależności od poziomu sprzedaży, stanów magazynowych i dostaw komponentów. Kierownictwo Grupy Velux podkreśla w swoim komunikacie, że po wznowieniu produkcji nadal będą  zachowane wszelkie środki ostrożności, a w razie potrzeby zostaną one zaostrzone w trosce o ochronę zdrowia pracowników powracających do pracy, a także współpracujących z nimi dostawców i partnerów.

Jednym z motywów wznawiania produkcji w zakładach Veluxa jest utrzymanie stabilności zatrudnienia i chęć wspierania funkcjonowania lokalnych społeczności. Na pewno doda to wiary pracownikom i ich rodzinom i wleje w ich serca nieco optymizmu już w okresie przedświątecznym. Jest to również dobry sygnał dla całego rynku, umacniający przekonanie, czego wyraz dawano również w naszym serwisie, że już po świętach zrobimy pierwsze kroki, by stopniowo zacząć wracać do „normalności”.  I oby ta “pierwsza jaskółka” przyniosła nam prawdziwą wiosnę na okiennym rynku..

Zobacz również

Drutex zarabia i zbroi się dalej

Drutex zarabia i zbroi się dalej

Bytowski Drutex przekroczy w tym roku próg miliarda zł przychodów, a jak zapewnia kierownictwo firmy przekroczony również zostanie próg 100 milionów zł wypracowanego zysku netto.

Awilux przekroczył sto milionów

Awilux przekroczył sto milionów

Dobre wieści płyną z Leszna, z Awiluxu. Pomimo okresu pandemii producent ten zamyka rok 2020 niemal 20-procentowym wzrostem, przekraczając nawet zakładany 100-milionowy poziom przychodów.

Sanok Rubber notuje wzrost w przychodach

Sanok Rubber notuje wzrost w przychodach

Sanok Rubber podał do wiadomości wyniki z trzech kwartałów. W tym roku przychody ze sprzedaży wyniosły 706,11 mln zł. Sanok Rubber podaje także dane handlowe dotyczące uszczelek do stolarki.

1