Inwido po raz kolejny z wielkim wzrostem w e-commerce

Red.: |Data publikacji:

Trzeci kwartał podsumowała właśnie szwedzka Grupa Inwido. W okresie od lipca do września sprzedaż wyniosła 1,716 mld koron szwedzkich (ok. 760 mln zł), to wzrost o 4 proc.

Trzeci kwartał Inwido zalicza do udanych, jeśli chodzi o wartość przychodów. Sprzedaż netto wyniosła 1,716 mld koron (760 mln zł) w porównaniu do 1,665 mld koron (ok. 730 mln zł) w roku 2019. To wzrost o ok. 4 proc. Jest to kolejny okres rozliczeniowy, w którym firma notuje pozytywny wynik handlowy. Także II kwartał należał do udanych, mimo trudnej sytuacji z powodu ograniczeń związanych z pandemią. Firma zanotowała wówczas duże wzrosty w segmencie e-commerce. Pisaliśmy o tym TUTAJ. W okresie od lipca do września spółka miała kolejny wzrost w segmencie e-commerce, tym razem o 42 proc.

Natomiast w okresie od stycznia do końca września sprzedaż netto wyniosła 4,882 mld koron (ok. 2,15 mld zł) w stosunku do 4,818 mld koron (ok. 2,13 mld zł) w poprzednim roku, co oznacza wzrost o ok. 2 proc. Bardzo dobre wyniki miała należąca do Grupy Sokółka. Jak podaje polska firma, od stycznia do końca września wzrost przychodów ze sprzedaży wyniósł 20 proc.

Zarząd Inwido poinformował, że w III kwartale Covid-19 w ograniczonym stopniu wpływał negatywnie na wyniki 28 podmiotów należących do spółki. Fabryki w Wielkiej Brytanii i Irlandii, które były w II kwartale zamknięte, w kolejnych miesiącach już pracowały, ale jeszcze nie wróciły do poziomu sprzedaży sprzed pandemii.

Grupa notuje stały wzrost sprzedaży w sklepach internetowych. Zarząd ocenia, że mamy do czynienia obecnie na rynku z coraz popularniejszą tendencja DIY (zrób to sam) i że zmieniają się zwyczaje zakupowe klientów. Produkty w segmencie e-commerce są sprzedawane w Europie Północnej i Zachodniej. Na ten rynek produkuje także Sokółka.

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1