Internorm z dwucyfrowym wzrostem w Europie Wschodniej

Red.: |Data publikacji:

Internorm podsumował rok 2022 pod kątem finansowym. Producent zanotował rekordowo wysokie wyniki ze sprzedaży.

Internorm podliczył, że w 2022 osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 488 mln euro. Jest to wzrost o 16 proc. w porównaniu do danych z 2021 r. Firma przyznaje, że wzrosty odnotowane były w większości krajów europejskich. Jeśli chodzi o rynek Europy Wschodniej, to wzrost był na poziomie 18 proc. Najwyższy firma odnotowała w Wielkiej Brytanii (wyniósł on ponad 74 proc.) i we Włoszech (ponad 63 proc.). Eksport z austriackich fabryk wzrósł o cztery punkty procentowe i stanowił 62 proc. udziału w sprzedaży. Z kolei wartość złożonych zamówień w 2022 r. opiewała na 492 mln euro, co stanowi wzrost o 1,6 proc. porównując do roku poprzedniego.

Producent jest optymistycznie nastawiony do sezonu 2023, szczególnie duże szanse na rozwój widzi na rynku remontowym. Internorm zamierza rozbudowywać swoje moce produkcyjne i jednocześnie zwiększyć inwestycje w zakresie cyfryzacji. W bieżącym roku i w 2024 firma planuje przeznaczyć na rozwój 93 mln euro. Obecnie inwestycje trwają w trzech austriackich fabrykach: w Traun, Sarleinsbach i Lannach.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1