Integracja polskiej branży aluminiowej

Autor: |Data publikacji:

Polskie firmy z branży aluminium, wśród których są reprezentanci naszej branży, powołały stowarzyszenie, które będzie promować aluminium i prezentować interesy członków.

Członkami założycielami Polskiego Stowarzyszenia Aluminium jest 6 firm:

Organizacja chciałaby w przyszłości skupiać całą polską branżę aluminium, zarówno producentów asortymentu, jak i przemysłu odlewniczego. Stowarzyszenie chce też skupiać wokół siebie związane z branżą aluminium firmy handlowe, dostawców produktów i usług, odbiorców końcowych, jak i  środowisko naukowo-akademickie.

Andrzej Michalski-Stępkowski, Polskie Stowarzyszenie Aluminium:

Utworzenie silnej organizacji branżowej to kolejny etap rozwoju rodzimego sektora aluminium, który już dziś jest jedną z najbardziej dynamicznych gałęzi polskiego przemysłu. Do głównych zadań Polskiego Stowarzyszenia Aluminium będzie należało m.in. promowanie zastosowania aluminium we wszelkich aplikacjach przemysłowych, architektonicznych, budowlanych i innych, ale także wspieranie swoich członków i partnerów. Będziemy dostarczać im profesjonalnych informacji, analiz, prognoz, ale też wzbogacać wiedzę na temat aluminium, jak i związanego z nim rynku. Poprzez organizację spotkań i konferencji chcemy integrować oraz profesjonalizować branżę, której potencjał jest niewyobrażalnie duży.

Kontakt z Polskim Stowarzyszeniem Aluminium: biuro@aluminiumpolska.pl

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.