Hydro podsumowuje rok i stawia na ekologię

Red.: MR |Data publikacji: 2021-02-18

Norsk Hydro podliczyło wyniki za 2020 r. Przychody wyniosły 138,11 mld koron norweskich (ok. 60,83 mld zł) w stosunku do 149,76 mld (ok. 65,96 mld zł) w roku 2019.

Norsk Hydro oferująca systemy budowlane z aluminium pod markami Wicona i Sapa, podsumowała rok 2020 pod względem finansowym. Grupa zanotowała w całym roku spadek w przychodach, jednak wyniki z IV kwartału były już wyższe w stosunku do analogicznego okresu z roku 2019. Spółka przyznaje, że pod koniec roku widać było sygnały ożywienia na rynku w porównaniu do wcześniejszych kwartałów, dotkniętymi skutkami pandemii. W IV kwartale przychody ze sprzedaży wyniosły 35,89 mld koron (ok. 15,81 mld zł) w stosunku do 35,49 mld (ok. 15,63 mld zł) w 2019 r.

Zakład Hydro w Chrzanowie.

Hydro przedstawiło także plan rozwoju w takich dziedzinach, jak recykling czy odnawialne źródła energii. Do 2025 r. firma planuje zwiększyć ponad dwukrotnie wykorzystanie złomu poużytkowego. Planowane są także inwestycje w odnawialne źródła energii, firma chce zainwestować w projekty o mocy 1 GW w samym 2021 r. Hydro ma swoje zakłady w Polsce w Chrzanowie, Krakowie, Łodzi i Trzciance, a także biuro w Warszawie. Firma jest dostawcą m.in. systemów aluminiowych i fasad do budownictwa. W oddziałach w Polsce pracuje ponad 1100 pracowników.

Zobacz również

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Jak poinformowali nas przedstawiciele Fimtec Polska, firma podpisała kontrakt na dostarczenie do Eko-Okien pięciu robotów najnowszej generacji. Dostawca maszyn do produkcji stolarki i obróbki stali zalicza ubiegły rok do udanych pod względem przychodów.

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia jest czwartym co do wielkości rynkiem eksportowym dla polskiej stolarki. Jakie produkty są tutaj popularne? Jak tutejszy rynek radził sobie w pandemicznym 2020 roku? Dlaczego błędem jest wrzucanie rynków Beneluksu do jednego worka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w szóstym odcinku podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła właśnie platforma e-budownictwo, za pomocą której można złożyć elektronicznie  dokumenty związane z pracami budowlanymi.

1