Hydro podsumowuje rok i stawia na ekologię

Autor: |Data publikacji:

Norsk Hydro podliczyło wyniki za 2020 r. Przychody wyniosły 138,11 mld koron norweskich (ok. 60,83 mld zł) w stosunku do 149,76 mld (ok. 65,96 mld zł) w roku 2019.

Norsk Hydro oferująca systemy budowlane z aluminium pod markami Wicona i Sapa, podsumowała rok 2020 pod względem finansowym. Grupa zanotowała w całym roku spadek w przychodach, jednak wyniki z IV kwartału były już wyższe w stosunku do analogicznego okresu z roku 2019. Spółka przyznaje, że pod koniec roku widać było sygnały ożywienia na rynku w porównaniu do wcześniejszych kwartałów, dotkniętymi skutkami pandemii. W IV kwartale przychody ze sprzedaży wyniosły 35,89 mld koron (ok. 15,81 mld zł) w stosunku do 35,49 mld (ok. 15,63 mld zł) w 2019 r.

Zakład Hydro w Chrzanowie.

Hydro przedstawiło także plan rozwoju w takich dziedzinach, jak recykling czy odnawialne źródła energii. Do 2025 r. firma planuje zwiększyć ponad dwukrotnie wykorzystanie złomu poużytkowego. Planowane są także inwestycje w odnawialne źródła energii, firma chce zainwestować w projekty o mocy 1 GW w samym 2021 r. Hydro ma swoje zakłady w Polsce w Chrzanowie, Krakowie, Łodzi i Trzciance, a także biuro w Warszawie. Firma jest dostawcą m.in. systemów aluminiowych i fasad do budownictwa. W oddziałach w Polsce pracuje ponad 1100 pracowników.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1