Grzegorz Filipek wszedł do zarządu Grupy PSB Handel

Red.: |Data publikacji:

W Grupie Polskie Składy Budowlane zmienił się zarząd. Firma zmieniła jego skład, a także podział kompetencji.

Do zarządu Grupy PSB Handel SA wszedł nowy członek – Grzegorz Filipek. Był on przez wiele lat związany z branżą stolarki otworowej, przede wszystkim pracował przez 12 lat jako dyrektor marketingu w krakowskim Oknoplaście. Ale także piastował stanowiska menedżerskie w MACO, Alsecco (obecnie All Windows Group) i Wiśniowskim. W tej firmie był dyrektorem handlowym działu okien i drzwi z aluminium, stali i PCW. Ostatnio zaś Grzegorz Filipek był dyrektorem handlowym w firmie Marka, która jest od wielu lat partnerem handlowym Grupy PSB.

PSB_Zarząd Grzegorz Filipek
Od lewej: Piotr Kozina, Anna Kamińska i Grzegorz Filipek.

 

Wraz z wyborem zmieniły się organizacja i podział obowiązków zarządu. W jego skład wchodzi Piotr Kozina, dyrektor zarządu, który kieruje całą działalnością spółki. Odpowiada za zarządzanie finansami, księgowością, administracją, kontrolingiem operacyjnym. Z kolei Anna Kamińska – przede wszystkim za sprzedaż w PSB Mrówka, dział IT, e-commerce oraz rozwój i analizy biznesowe. Grzegorz Filipek będzie odpowiedzialny za sprzedaż sieci w PSB Profi, logistykę i centra logistyczne oraz za obszar operacyjny i markę własną.

O zmianach w zarządzie zdecydowali akcjonariusze podczas walnego zgromadzenia. Odbyło się ono 28 maja w Kielcach. Podczas spotkania przedstawiono także wyniki za rok 2023. Przypomnijmy, że przychody firm sieci PSB w 2023 r. wyniosły 8,9 mld zł w porównaniu do 9,6 mld zł w roku 2022. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1