Grupa IFN nabywa litewską firmę

Autor: |Data publikacji:

Przejęcie firmy Roda przez Grupę IFN. Litewski producent okien zabezpiecza łańcuch dostaw w Europie Północnej.

Przejęcie dokonane właśnie przez IFN umacnia obecność Grupy w Skandynawii. Jednak jest to dopiero początek utworzenia znacznie większej sieci sprzedaży.

Do Grupy IFN należy Internorm
Do Grupy IFN należy Internorm z polskim oddziałem w Gdańsku. Źródło: www.internorm.com

IFN planuje szeroką ekspansję

International Window Network (IFN) jest europejskim dostawcą okien, drzwi wejściowych, fasad i rozwiązań przeciwsłonecznych. Grupa spółek z siedzibą w Traun w kraju związkowym Górna Austria przejmuje 100 proc. udziałów w litewskiej firmie Roda, produkującej okna i drzwi. Ostateczne zamknięcie transakcji powinno nastąpić w połowie marca 2025 r.

Po przejęciu Rody Grupa IFN składa się jeszcze z kilku spółek. Są to austriackie firmy Internorm (okna), Topic (drzwi wejściowe), GIG (fasady), Schlotterer (zewnętrzna ochrona przeciwsłoneczna). Firma HSF (Słowacja) oferuje wyroby z tworzyw sztucznych i aluminium, Skaala (Finlandia) okna, zaś Kastrup (Dania) okna na rynek skandynawski. Ponadto sprzedażą stolarki online zajmują się: Skanva (Dania) oraz Neuffer Fenster+Türen.

Okna z firmy Roda trafiają na rynki skandynawskie.

Przejęcie litewskiej firmy rodzinnej

Roda jest firmą rodzinną. Została założona w 1991 r. i działa na Litwie, w Danii, Irlandii i Islandii. Specjalizuje się w produkcji okien drewnianych w stylach europejskim, skandynawskim i angielskim. Obecnie Roda zatrudnia ok. 100 osób, a w 2023 r. osiągnęła sprzedaż na poziomie ok. 9 mln euro.

Po przejęciu przez IFN stanowisko dyrektora generalnego Rody obejmie Paulius Monkevičius. Pracuje on w firmie od 2004 r. i obecnie pełni funkcję dyrektora operacyjnego.

Jak podkreśla przejęcie Paulius Monkevičius:

 

Integracja IFN umożliwia długoterminowy rozwój. Będziemy nadal rozwijać naszą pozycję czołowego pracodawcy w regionie i już teraz widzimy duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników.

Zobacz również

Deceuninck przedstawił raport finansowy za rok 2024

Deceuninck przedstawił raport finansowy za rok 2024

Raport finansowy Grupy Deceuninck wskazuje na spadek sprzedaży. Pomimo to w roku 2024 zysk netto wzrósł.

Hella opublikowała raport finansowy za 2024 r.

Hella opublikowała raport finansowy za 2024 r.

Raport finansowy opublikowany przez firmę Hella prezentuje wyniki osiągnięte w roku 2024. Producent systemów przeciwsłonecznych przekroczył wielkość sprzedaży sprzed pandemii COVID.

Rynek elektronicznych zamków do drzwi – prognoza do 2034 r.

Rynek elektronicznych zamków do drzwi – prognoza do 2034 r.

Rynek elektronicznych zamków do drzwi ma notować coroczne wzrosty. W dłuższej perspektywie globalny popyt spowoduje wypracowanie przez ten segment rynku kwoty 8,09 mld dol.