Za nami targi Glasstec 2022 – to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.
Impreza odbyła się w Międzynarodowym Roku Szkła i udało jej się potwierdzić jej istotną rolę w tej branży. W dniach 20-23 września do Düsseldorfu przybyło 936 wystawców z 47 krajów (z tego kilkunastu z Polski) a ich stoiska odwiedziło 30 tys. osób ze 119 krajów.
Ponad 75 proc. odwiedzających targi przybyło do Düsseldorfu z zagranicy. Jak wynika z zebranych przez targi danych, goście tej imprezy byli bardzo zadowoleni z jej przebiegu, a ponad 90 proc. ankietowanych ocenia, że osiągnęło cele swojej wizyty. Dla większości osób priorytetem było poszukiwanie nowych dostawców, innowacji oraz trendów. Polscy przedstawiciele z branży, którzy uczestniczyli w targach potwierdzali nam te nastroje. Wystawcy byli bardzo zadowoleni z frekwencji, przebiegu rozmów oraz pozyskania kontaktów do wielu potencjalnych klientów. Nie zabrakło także podpisywania nowych umów handlowych podczas tej targowej imprezy.
Glasstec 2022 to prezentacja światowych trendów, rozwiązań przyszłości, a ważnymi zagadnieniami była również ochrona klimatu, w tym dekarbonizacja branży, gospodarowanie zasobami, urbanizacja, jak i aktualne wyzwania, takie jak wysokie koszty energii, wąskie gardła w łańcuchach dostaw i brak wykwalifikowanych pracowników na rynku.
Zobacz również
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.