Jak poinformowali nas przedstawiciele firmy Gerda, ubiegły sezon był bardzo udany dla przedsiębiorstwa pod względem handlowym. Udało się przekroczyć zakładane plany.
W listopadzie 2020 r. informowaliśmy o wynikach handlowych spółki Gerda i wynikało z nich, że firma odnotuje wzrost sprzedaży na poziomie 6 proc. w porównaniu z 2019 r. (szczegóły) Okazuje się jednak, że ostatni kwartał 2020 r. okazał się tak dobry, że ostatecznie wzrost w 2020 r. wyniósł 9 proc.
Piotr Gmiński, prezes zarządu Gerda:
W rezultacie zbliżyliśmy się do 150 milionów złotych obrotu. Musimy przy tym pamiętać, że rok 2019 był dla nas wyjątkowy, ponieważ osiągnęliśmy aż 19-procentowy wzrost. Zgodnie z planem wprowadziliśmy w ubiegłym roku nowe produkty i spełniliśmy wszystkie nasze cele strategiczne. Bardzo dobrze zostały odebrane nowe drzwi do mieszkań. To cała grupa produktów z trzech linii: Star, Premium i Comfort. Jest ona dostosowana do specyfiki zarówno rynku tradycyjnego, jak i inwestycyjnego, deweloperskiego. Oferujemy w tych drzwiach różne systemy montażu i klienci zaczynają doceniać ten produkt.
Firma w tym sezonie stawia na promocję swojego nowego zamka inteligentnego Tedee oraz komunikację innych niż zamki i okucia budowlane kategorii produktowych, w tym bram garażowych, czy drzwi do domów.
Piotr Gmiński, prezes zarządu Gerda jest Gościem lutowego wydania naszego miesięcznika, gdzie opowiada o efektach minionego roku i planach na kolejny sezon. Jednym z wątków rozmowy jest digitalizacja firmy zarówno w warstwie organizacyjnej, jak i produktowej. A oto fragment tej rozmowy:
Zobacz również
Nowe „Vademecum: marketing i oprogramowanie” dostępne na naszym portalu
Nowe „Vademecum: marketing i oprogramowanie”. Sprawdź, jak skutecznie prowadzić marketing i wdrażać nowoczesne oprogramowanie w firmie.
„Gwiazdy Rankingu Buildera” dla branży stolarki
Gwiazdy Rankingu Buildera to zestawienie firm o najlepszej sytuacji finansowej. Kolejna edycja zakończyła się na początku kwietnia 2025 r.
XXXIV Forum 100 – fotorelacja
W ubiegłym tygodniu odbyła się XXXIV edycja Forum 100. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części fotorelacji.