G-U inwestuje w efektywność energetyczną

Autor: |Data publikacji:

G-U zainwestowała w nową galwanizernię. Firma także wdraża rozwiązania zmniejszające zużycie energii i przyjazne dla środowiska.

Niemiecki G-U w swoim zakładzie w Ditzingen zainwestował w zakład do galwanizacji. Firma wprowadziła przede wszystkim cyfrowe zarządzanie procesem produkcji. Zastosowano tu także nowoczesne rozwiązania, zwiększające efektywność energetyczną i które są przyjazne dla środowiska. Jak podaje G-U, w nowym zakładzie zużycie wody spadnie niemal o 14 proc. w stosunku do starej galwanizerni, z kolei zużycie energii elektrycznej spadnie o ok. 19 proc., a gazu o 33 proc. G-U sfinansowało inwestycję w ramach programu KFW w Niemczech, wspierającego działania zmierzające do efektywności energetycznej. Firma otrzymała pożyczkę w wysokości sześciu milionów euro.

W Polskim oddziale, który jest firmą handlową, również inwestuje się w rozwiązania wpływające na efektywność energetyczną. W kwietniu tego roku firma zdecydowała o montażu instalacji paneli fotowoltaicznych o mocy ok. 50 kW, pisaliśmy o tym TUTAJ. Przedsiębiorstwo jednak planuje zwiększenie mocy paneli, dzięki czemu będzie możliwe w całości pokrycie zapotrzebowanie na energie z własnych źródeł. G-U chce bardziej uniezależnić się od dostaw konwencjonalnej energii.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.