Fischer z rekordowymi wynikami

Red.: |Data publikacji:

Grupa Fischer zanotowała kolejny rekordowy rok pod względem wyników handlowych. Firma podała informacje o danych sprzedażowych za 2023 r.

Dla Grupy Fischer miniony rok był bardzo dobry pod względem obrotów. Mimo trudnego otoczenia rynkowego udało się osiągnąć sprzedaż w wysokości 1,16 mld euro. To 2-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego, wówczas była to kwota 1,14 mld euro. Firma publikując dane za 2022 r. informowała, że po raz pierwszy osiągnęła obroty przekraczające miliard euro. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. W minionym roku udało się utrzymać trend wzrostowy.

Największy segment w Fischer to systemy mocowania. Ten dział odnotował również 2-procentowy wzrost obrotów r/r. Grupa poinformowała, że w minionym roku udało jej się także zwiększyć zatrudnienie o 300 osób. Pod koniec 2023 r. pracowało 5900 osób.

Dużym sukcesem okazała się współpraca grupy z trenerem piłkarskim Jürgenem Kloppem. Był on ambasadorem marki w roku 2023, a firma chce kontynuować współpracę.

Grupa Fischer spodziewa się, że ten rok zakończy także wysokim wynikiem i kolejnym wzrostem obrotów. Jednak ceny energii, a także przeszkody biurokratyczne, szczególnie w Niemczech, nie będą sprzyjały rozwojowi. Firma poinformowała, że będzie ostrożna przy podejmowaniu decyzji o inwestycjach. W przyszłości przedsiębiorstwo planuje inwestowanie poza granicami Niemiec.

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1