Fischer osiągnął rekordowo wysokie obroty

Red.: |Data publikacji:

Grupa Fischer po raz pierwszy w swojej historii zakończyła rok obrotami powyżej miliarda euro. Firma właśnie podała wyniki za 2022 r.

Grupa Fischer, dostawca m.in. złączeń do stolarki, poinformowała, że w roku 2022 obroty wyniosły 1,14 mld euro. To wynik najwyższy w historii Grupy, to także po raz pierwszy kwota powyżej jednego miliarda euro. Wynik z minionego roku jest wyższy od tego z 2021 r. o ponad 14 proc. Największe wzrosty notowane były właśnie w systemach mocowań, w których obroty były wyższe o 14 proc. Firma podaje, że znaczne wzrosty notowane były także w dziale mocowań systemów solarnych.

Siedziba Grupy Fischer w Tumlingen.

W 2022 r. w Grupie Fischer wzrosło zatrudnienie o 200 osób, a łącznie w ubiegłym roku zatrudnionych było ponad 5600 pracowników. W minionym roku udało się także otworzyć centrum logistyczne w Wietnamie, które obsługuje rynek azjatycki. Fischer działa w 38 krajach, w których jest reprezentowany przez 50 spółek zależnych. Na każdym z tych rynków Grupa osiągnęła wzrost obrotów.

Fischer inwestował w minionym roku także w odnawialną energię. Udało się zbudować system paneli fotowoltaicznych na dachu nowego magazynu w Tumlingen. Pod koniec roku rozpoczęła się budowa systemu fotowoltaicznego na powierzchni 20 tys. mkw. o wydajności 4 tys. kW.

Jürgen Klopp i Klaus Fischer, właściciel firmy.

W 2022 r. Fischer ogłosił również, że rozpoczął współpracę z Jürgenem Kloppem, trenerem piłki nożnej. Został on ambasadorem marki, a kampania marketingowa prowadzona była już z początkiem bieżącego roku.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1