Fischer osiągnął rekordowo wysokie obroty

Red.: |Data publikacji:

Grupa Fischer po raz pierwszy w swojej historii zakończyła rok obrotami powyżej miliarda euro. Firma właśnie podała wyniki za 2022 r.

Grupa Fischer, dostawca m.in. złączeń do stolarki, poinformowała, że w roku 2022 obroty wyniosły 1,14 mld euro. To wynik najwyższy w historii Grupy, to także po raz pierwszy kwota powyżej jednego miliarda euro. Wynik z minionego roku jest wyższy od tego z 2021 r. o ponad 14 proc. Największe wzrosty notowane były właśnie w systemach mocowań, w których obroty były wyższe o 14 proc. Firma podaje, że znaczne wzrosty notowane były także w dziale mocowań systemów solarnych.

Siedziba Grupy Fischer w Tumlingen.

W 2022 r. w Grupie Fischer wzrosło zatrudnienie o 200 osób, a łącznie w ubiegłym roku zatrudnionych było ponad 5600 pracowników. W minionym roku udało się także otworzyć centrum logistyczne w Wietnamie, które obsługuje rynek azjatycki. Fischer działa w 38 krajach, w których jest reprezentowany przez 50 spółek zależnych. Na każdym z tych rynków Grupa osiągnęła wzrost obrotów.

Fischer inwestował w minionym roku także w odnawialną energię. Udało się zbudować system paneli fotowoltaicznych na dachu nowego magazynu w Tumlingen. Pod koniec roku rozpoczęła się budowa systemu fotowoltaicznego na powierzchni 20 tys. mkw. o wydajności 4 tys. kW.

Jürgen Klopp i Klaus Fischer, właściciel firmy.

W 2022 r. Fischer ogłosił również, że rozpoczął współpracę z Jürgenem Kloppem, trenerem piłki nożnej. Został on ambasadorem marki, a kampania marketingowa prowadzona była już z początkiem bieżącego roku.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1