Firmy zmieniają zarządy i strategie działania

Red.: |Data publikacji:

Grupa Reynaers ma nowego dyrektora generalnego. Zmiany wprowadzi także Dormakaba i Swisspacer

W Grupie Reynaers nowym dyrektorem generalnym został Bert Geerinckx. Zastąpił na tym stanowisku Dirka Bontriddera, który zdecydował się opuścić firmę, by zacząć pracę w branży technologii medycznej. Nowy CEO w Reynaersie zna firmę bardzo dobrze, bo pracuje w niej od ponad 13 lat, a w ciągu ostatnich pięciu pełnił funkcje wiceprezesa ds. sprzedaży. Bert Geerinckx był również dyrektorem generalnym Reynaers Aluminium Belux.

Bert Geerinckx, Reynaers

Z kolei Dormakaba wprowadza zmiany, które usprawnią realizacje strategii spółki „Shape4Growth”, a jednocześnie będą dostosowane m.in. do zmieniającego się otoczenia gospodarczego. To krok w kierunku zmniejszenia bazy kosztowej, zwiększenia wydajności i optymalizacji działań. By realizować te cele, firma wprowadza nowe stanowiska: Chief Commercial Officer (CCO) i Chief Innovation Officer (CIO), co według firmy wzmocni możliwości działu handlowego i innowacyjnego. Nowym CCO będzie Steve Bewick, obecnie kierujący regionem Europa i Afryka, a nowym CIO zostanie Alex Housten, obecnie odpowiedzialny za region Ameryki Północnej i Południowej. Zmiany organizacyjne wejdą w życie od 1 lipca 2023 r.

W Polsce Rafał Rączka  stał się odpowiedzialny za sprzedaż w kolejnych regionach. Zarządza obecnie na dotychczasowych rynkach, którymi są Polska, Skandynawia, kraje nadbałtyckie, Ukraina i Białoruś, a dołączyły do nich Czechy, Słowacja, Bałkany, Rumunia, Bułgaria, Węgry, Turcja i Izrael. Obecnie stanowisko Rafała Rączki to Head of Sales & Marketing Northern and Eastern Europe.

Rafał Rączka Swisspacer
Rafał Rączka, Swisspacer.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1