Firmy zmieniają zarządy i strategie działania

Autor: |Data publikacji:

Grupa Reynaers ma nowego dyrektora generalnego. Zmiany wprowadzi także Dormakaba i Swisspacer. 

W Grupie Reynaers nowym dyrektorem generalnym został Bert Geerinckx. Zastąpił na tym stanowisku Dirka Bontriddera, który zdecydował się opuścić firmę, by zacząć pracę w branży technologii medycznej. Nowy CEO w Reynaersie zna firmę bardzo dobrze, bo pracuje w niej od ponad 13 lat, a w ciągu ostatnich pięciu pełnił funkcje wiceprezesa ds. sprzedaży. Bert Geerinckx był również dyrektorem generalnym Reynaers Aluminium Belux.

Bert Geerinckx, Reynaers

Z kolei Dormakaba wprowadza zmiany, które usprawnią realizacje strategii spółki „Shape4Growth”, a jednocześnie będą dostosowane m.in. do zmieniającego się otoczenia gospodarczego. To krok w kierunku zmniejszenia bazy kosztowej, zwiększenia wydajności i optymalizacji działań. By realizować te cele, firma wprowadza nowe stanowiska: Chief Commercial Officer (CCO) i Chief Innovation Officer (CIO), co według firmy wzmocni możliwości działu handlowego i innowacyjnego. Nowym CCO będzie Steve Bewick, obecnie kierujący regionem Europa i Afryka, a nowym CIO zostanie Alex Housten, obecnie odpowiedzialny za region Ameryki Północnej i Południowej. Zmiany organizacyjne wejdą w życie od 1 lipca 2023 r.

W Polsce Rafał Rączka  stał się odpowiedzialny za sprzedaż w kolejnych regionach. Zarządza obecnie na dotychczasowych rynkach, którymi są Polska, Skandynawia, kraje nadbałtyckie, Ukraina i Białoruś, a dołączyły do nich Czechy, Słowacja, Bałkany, Rumunia, Bułgaria, Węgry, Turcja i Izrael. Obecnie stanowisko Rafała Rączki to Head of Sales & Marketing Northern and Eastern Europe.

Rafał Rączka Swisspacer
Rafał Rączka, Swisspacer.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1