Firmy z branży wśród najlepszych pracodawców w Polsce

Red.: AK |Data publikacji: 2021-03-26

Globalna organizacja Top Employers Institute ogłosiła właśnie listę najlepszych pracodawców – Poland’s Best Employers 2021, która zestawia 300 działających w Polsce i zatrudniających co najmniej 250 pracowników firm. Ranking sporządzono na podstawie czasopism specjalistycznych oraz udostępnianych przez instytucje badań gospodarczych i stowarzyszenia branżowe informacji,  które zostały uzupełnione ankietami przeprowadzonymi wśród 10 tys. pracowników. 

  • Najwyżej spośród przedstawicieli naszej branży uplasował się Drutex. Zajął on 5. miejsce wśród firm budowlanych (77. miejsce na liście ogólnopolskiej). Firma zatrudnia około 3 tys. pracowników.
  • Na miejscu 11. (i 170. na liście ogólnopolskiej) uplasowały się Eko-Okna zatrudniające około 7000 pracowników.
  • Miejsce 13. rankingu (195. na zbiorczej liście) zajmuje zatrudniający około 4000 osób Velux.
  • Miejsce 15. rankingu (249. na liście ogólnopolskiej) zajmuje zatrudniający około  500 osób Aluplast.

Podium zajęły firmy spoza branży budowlanej – Google, CD Projekt i Microsoft.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1