Firmy z branży intensywnie rekrutują

Autor: |Data publikacji:

Firmy reprezentujące branżę stolarki zatrudniają obecnie nowych pracowników. Producenci i dostawcy w czasie kryzysu powiększają najczęściej zespoły handlowców.

W czasie pandemii wiele przedsiębiorstw poszukuje nowych handlowców, także takich, którzy znają języki obce. Część producentów zamierza zwiększyć swoją aktywność za granicą i potrzebuje osób, które będą obsługiwały sprzedaż w innych krajach. Jedną z takich firm są Eko-Okna, producent rekrutuje do działu sprzedaży i wymaga znajomości języka francuskiego, włoskiego, holenderskiego i niemieckiego.

Handlowcy będą obsługiwać także inwestorów budujących duże obiekty z fasadami.

Vidok również powiększył w ostatnich miesiącach zespół zajmujący się obsługą klientów. Firma podkreśla, że zapewnia w ten sposób wysoki poziom relacji z klientami. W Oknach Debow kolejne osoby dołączyły do działu handlowego i operacyjnego, pracę rozpoczął nowy dyrektor sprzedaży. Przedsiębiorstwo zatrudniło nowego kierownika produkcji, który zajmie się m.in. optymalizacją procesów produkcyjnych, co pozwoli zwiększyć wydajność firmy. Również Drutex powiększa swoją kadrę, pisaliśmy o tym TUTAJ. Nowi pracownicy w dziale handlowym pojawią się wkrótce także w Gebhardt Stahl.

Czas pandemii stanowi pewne wyzwanie pod kątem prowadzenia rozmów rekrutacyjnych. Przede wszystkim należy zapewnić bezpieczeństwo kandydata i przedstawiciela firmy. W Eko-Oknach proces przebiega w dwóch etapach. Wstępne rozmowy prowadzone są przez telefon. Potem dochodzi do spotkania – jego uczestnicy mają maski na twarzach, a rozmowa odbywa się w sali, gdzie zachowana jest duża odległość między osobami. Co znamienne, dokumentacja dostarczana jest do firmy tylko drogą mailową.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1