Firmy okienno-drzwiowe nie zamierzają redukować zatrudnienia

Red.: RK |Data publikacji: 2020-11-12

Menedżerowie przedsiębiorstw branży stolarki odczuli w ostatnich miesiącach perturbacje związane z brakiem kadry pracowniczej. Widzą jednak perspektywy dla dalszego rozwoju swoich firm, stąd nie zamierzają dokonywać jakichkolwiek zwolnień.

Najnowsze, listopadowe badanie koniunktury w branży stolarki budowlanej* ujawniło, że menedżerowie tej branży nie zamierzają zwalniać swoich pracowników. W badaniu przeprowadzonym przez Centrum Analiz Branżowych na reprezentatywnej grupie badawczej niemal stu menedżerów, ani jeden nie zgłosił chęci korekt w zasobach pracowniczych. A to mimo, iż firmy okienno-drzwiowe mocno zatrudniały w ostatnich miesiącach. Obecnie w 49 proc. z nich zatrudnienie jest wyższe niż w okresie przed pandemią, czyli przed marcem 2020 roku, a w 48 proc. jest na tym samym poziomie, co wiosną.

Producenci okien i drzwi po wysokich, nieraz 30-40 proc. spadkach sprzedaży w marcu i kwietniu br., w kolejnych miesiącach zdołali niemal odrobić straty, by kończyć rok sprzedażą o nie więcej niż 4-5 proc. niższą niż rok wcześniej.

Bardziej dokładne dane sprzedażowe tego segmentu po 10 miesiącach br. zaprezentowane zostaną na dorocznym Ogólnopolskim Forum Stolarki, które tym razem odbędzie się w formule spotkania online. Trzydniowa konferencja omówi najważniejsze dylematy jakie stoją przed branżą stolarki, a wśród nich dynamiczny w ostatnim czasie rozwój sprzedaży internetowej okien i drzwi.

Z badania CAB wynika, że dzisiaj zaledwie kilka procent handlu oknami i drzwiami odbywa się w środowisku online, ale powstałe w ostatnim czasie sklepy internetowe czołowych firm każą przypuszczać, że w przyszłym sezonie ten kanał dystrybucji osiągnąć może nawet dwucyfrowy udział w handlu stolarką. Jakie warunki należy spełnić, aby tak właśnie się stało? Jak rozwijać sprzedaż internetową, żeby nie zaszkodzić tradycyjnej sieci sprzedaży? O tym m.in. rozmawiać będą specjaliści i praktycy branżowi na listopadowym Ogólnopolskim Forum Stolarki, które rozpoczyna się już 17 listopada o godz. 9.30 .

Ogólnopolskie Forum Stolarki to doroczne spotkanie kadry menedżerskiej branży okienno-drzwiowej (ale i osłon, bram oraz fasad), na którym omawiane są wyniki sprzedażowe minionego okresu oraz prezentowane są prognozy na kolejny sezon. W trakcie Forum odbywa się również GALA LIDERÓW, na której uhonorowane są firmy o największych wartościach sprzedaży w swoich segmentach. Tegoroczna edycja OFS odbędzie się w formule spotkania online. Przedstawione i przedyskutowane zostaną tu tematy nie tylko digitalizacji branży, ale również jej wpisania w światowy trend ochrony klimatu oraz w ideę budowania Domów Aktywnych, nie tylko energooszczędnych i samowystarczalnych energetycznie, ale też dopasowujących się do zmiennych potrzeb ich użytkowników. Zapisy na OFS 2020 już trwają. Zobacz agendę oraz relacje z poprzednich edycji.

Zobacz również

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Grupa Mercor zamyka rok 2020 ze znacznym wzrostem i wita w strukturach nową spółkę.

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze w tym roku obecne było podczas targów Bau online. Firma w swoim stoisku prezentowała szereg nowości.

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Miesięcznik Forum Branżowe rozpoczyna 2021 r. wielkimi zmianami! Styczniowy numer naszego magazynu  to prezentacja nowego layoutu oraz odświeżona zawartość, a wszystko po to, by codziennie dostarczać Państwu najważniejsze informacje w nowoczesnej formie zarówno w internecie, jak i na papierze.

1