Fimtec podsumowuje 2023 rok

Autor: |Data publikacji:

Fimtec zaczął ten rok bardzo dynamicznie. Firma jest właśnie w trakcie instalacji maszyn u kilku producentów, ale także końcówka roku była pełna pracy.

W firmie Fimtec początek roku zaczął się intensywną pracą. Dostawca maszyn do produkcji stolarki w styczniu jest już w trakcie kilku instalacji urządzeń i maszyn. Firma w grudniu zainstalowała między innymi LMX 650, w pełni zautomatyzowane centrum tnąco-obróbcze w zakładzie produkcyjnym Drutexu w Bytowie, a także kilka sztuk robotów. Z kolei centrum obróbcze FMC 340 i piła do aluminium Blitz 60 zostały zainstalowane w fabryce stolarki na Podlasiu. Nowe maszyny w grudniu trafiły także do zakładu ProfiLine, na ten temat pisaliśmy więcej TUTAJ.

Teresa Paszke, prezes zarządu Fimtec podsumowuje miniony sezon:

Rok 2023 pod kątem przychodów zakończył się w Fimtec na poziomie zgodnym z oczekiwaniami. Ze względu na poziom zaawansowania technologicznego realizowanych przez Fimtec kontraktów, okres dostawy wynosi czasem kilka, a nawet kilkanaście miesięcy, więc w dużej mierze wygenerowany wynik opierał się na realizacji zamówień złożonych jeszcze w roku 2022. Nie brakowało także bieżących sprzedaży ze stanów magazynowych. W minionym roku dostarczyliśmy i uruchomiliśmy prawie 200 maszyn i urządzeń do produkcji stolarki otworowej z PCW i aluminium oraz do obróbki stali. Z czego blisko połowa, to wysoce zaawansowane roboty, centra obróbczo-tnące i maszyny sterowane numerycznie.

Natomiast zauważalne jest dla nas, że producenci stolarki otworowej ostrożniej podchodzili do kolejnych decyzji inwestycyjnych. Było to powiązane z kilkoma czynnikami m.in. niepewnością na rynku w związku z trwającą korektą gospodarczą, zauważalną w każdym segmencie gospodarki, a także brakiem dostępności programów dotacyjnych. Również bardzo wysokie koszty prowadzenia działalności i odczuwalny dla wielu naszych klientów spadek liczby zamówień, pośrednio lub bezpośrednio przyczyniał się do bardziej wyważonych planów zakupowych nowych technologii. Dane gospodarcze z końca ubiegłego roku wskazują na powolne wychodzenie z recesji w Europie, więc w przyszłość patrzmy z optymizmem, wiedząc już teraz, jaki koszyk zamówień posiadamy na rok 2024.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1