Producenci inwestują w nowe maszyny

Autor: |Data publikacji:

Producenci nie zwalniaja tempa i inwestują w maszyny do produkcji stolarki. W grudniu instalacja nowych urządzeń odbyła się w Sonarolu i w ProfiLine.

Sonarol pod koniec roku zainstalował dwie nowe maszyny w swoim zakładzie produkcyjnym w Jedwabnem. Była to zgrzewarka czterogłowicowa ZGP760. W zgrzewarce jest zastosowany system Precision Line, dzięki któremu zgrzew naroży ma estetyczny wygląd. Drugą z maszyn jest centrum obróbcze Apu 500. To automatyczna podcinarka uszczelki. Producentem i dostawcą maszyn był Prez-Met. Pracownicy tej firmy także zainstalowali maszyny w połowie grudnia w siedzibie Sonarolu.

Także ProfiLine, producent stolarki z Dolnego Śląska, inwestuje w modernizację parku maszynowego. Do fabryki okien w grudniu trafił robot firmy Graf Synergy do zgrzewania kształtowego. Wykorzystana jest tu technologia V-Perfect. Dostawcą urządzenia była firma Fimtec, która jednocześnie zapowiada, że robot jest początkiem dostaw maszyn do ProfiLine.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1