Jak poinformowały Targi Norymberskie, targi Fensterbau Frontale zostały przesunięte na lipcowy termin. Obecnie Budma w Poznaniu zapowiada się na jedyną ważną imprezę branżową w tej połowie roku.
Targi Fensterbau miały się odbyć planowo w dniach 29 marca – 1 kwietnia. Informowaliśmy jednak pod koniec grudnia o tym, że organizator zwrócił się do wystawców z zapytaniem o ich opinię na temat ewentualnego przesunięcia imprezy na lipcowy termin, w związku z rozwojem sytuacji pandemicznej w Europie (więcej na ten temat). Do 17 stycznia zbierane były opinie współpracujących z Targami Norymberskimi firm. Warunkiem przeniesienia imprezy była taka wola firm o łącznej powierzchnia stoisk przekraczającej 65 proc. powierzchni wystawienniczej.
Teraz wiemy już, że za zmianą terminu opowiedziała się wymagana liczba wystawców. Targi Fensterbau Frontale zostały przesunięte na 12-15 lipca 2022 roku. Odbędą się one tradycyjnie już w Norymberdze.
Petra Wolf, członek zarządu NürnbergMesse:
Targi mogą się co prawda odbywać, ale niepewność była spora wśród naszych klientów. Ponadto na tle dynamicznego rozwoju zakażeń nie można wykluczyć krótkoterminowych obostrzeń lub zaostrzenia przepisów na szczeblu federalnym i krajowym.
Obecnie jedyną dużą imprezą branżową planowaną w pierwszej połowie roku jest BUDMA, która odbędzie się w dniach 1-4 lutego 2022 roku. Według Międzynarodowych Targów Poznańskich 30. edycja tych popularnych targów budowlanych ma przyciągnąć około 500 wystawców, wśród których silną reprezentację ma mieć stolarka otworowa. Jej reprezentanci będą pokazywali swoją ofertę przede wszystkim w halach 3A oraz 5.
W poznaniu zaplanowano też imprezy towarzyszące: Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ; Technologii i Materiałów dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC oraz Targi Kominkowe KOMINKI. Z myślą o architektach przygotowano z kolei Forum Architektury i Designu D&A. Nie zabraknie też pokazów prawidłowych technik montażowych, czyli Monteriady, Pokazów Sztuki Dekarskiej oraz Strefy Podłóg i Warsztatów Parkieciarskich. W przeddzień targów zaplanowany był Kongres Budownictwa Polskiego, ale został on przesunięty na dalszy termin (szczegóły).
Tagi
Budmafensterbau frontaleMiędzynarodowe Targi PoznańskieNorymbergaNürnbergMessetargitargi budowlaneTargi NorymberskieZobacz również
Nowe „Vademecum: osłony wewnętrzne i zewnętrzne” dostępne na naszym portalu
Na naszej stronie pojawiło się nowe vademecum, tym razem w całości poświęcone osłonom wewnętrznym i zewnętrznym.
Branża aluminium spotka się w Krakowie. Konferencja Aluminium 2025 już w przyszłym tygodniu
Już 9 i 10 czerwca w krakowskim Centrum Konferencyjnym Fabryczna odbędzie się kolejna edycja konferencji „Aluminium 2025. Trendy. Innowacje. Technologie”.
Producenci rozczarowani nowym prawem. Relacja z konferencji „Bezpieczeństwo gospodarcze UE”
W tym tygodniu odbyła się konferencja "Bezpieczeństwo gospodarcze UE", której głównym tematem była ochrona unijnej gospodarki przed konkurencją z krajów spoza Unii. Spotkanie niepocieszeni opuszczali przedstawiciele związków zrzeszających producentów budownictwa. Ich postulaty w nowej ustawie zamówień publicznych nie zostały uwzględnione.