ERKADO z Gościeradowa znalazło się w ostatnim raporcie CAB o rynku drzwi w Polsce, w ścisłej czołówce producentów drzwi wewnętrznych w naszym kraju. Wartość produkcji drzwi przekracza tu już 200 mln zł, a zatrudnienie w ostatnim roku wzrosło o 150 osób. Firma produkuje obecnie już 50 tys. drzwi miesięcznie, ale nowe inwestycje pozwolą na zwiększenie mocy do 65 tys. sztuk drzwi. W ciągu najbliższych dwóch lat na terenie Tarnobrzeskiej SSE w Radomiu wybudowana zostanie nowa fabryka drzwi tej firmy, a w Gościeradowie powstaną nowe hale o łącznej powierzchni 10 tys. mkw. Całość inwestycji kosztować będzie ok. 70 mln zł.
Erkado wyrosło na współpracy z sieciami w Polsce, ale coraz wyraźniej stawia też na sprzedaż zagraniczną, z której już w minionym sezonie miało kilkadziesiąt mln złotych przychodów, co stanowi o ok. 15 proc. całości przychodów. Celem są nie tylko rynki Unii Europejskiej, ale też pozaeuropejskie, jak np. kraje afrykańskie. Ostatnio firma podjęła współpracę z dystrybutorem jej wyrobów w Senegalu, z którym wiąże poważne plany na przyszłość. Odpowiednie dostosowanie produktów do wymagań klimatycznych tego kraju i specyficznych zwyczajów jego mieszkańców pozwoli polskiemu producentowi sięgać także po kolejne rynki Afryki.
Tymczasem w kraju Erkado zorganizowało w lipcu II Piknik Rodzinny, w którym udział wzięli pracownicy firmy Zbigniewa Kozłowskiego wraz z rodzinami. Liczne atrakcje i zabawy dla dzieci, zawody sportowe i rywalizacja, łącznie ze ściganiem się całych rodzin, zakończone zostały wieczornym koncertem Norbiego (na zdjęciu), który zagrał w Gościeradowie swoje największe przeboje. Rozbawione w tańcu pary przejął następnie DJ, grając im niemal do świtu. Integracja, jak donoszą na Facebooku, się udała.
Zobacz również
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.